W rozliczeniu podatkowym za 2009 rok można skorzystać z ulgi prorodzinnej, ale trzeba uważnie wypełnić odpowiednie rubryki, bo zasady jej odliczania uległy istotnym zmianom.

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji znajdziesz odpowiedzi na poniższe pytania:

Czy otrzymanie PIT-40 wyklucza ulgę

W styczniu złożyłam oświadczenie PIT-12 w celu dokonania rocznego obliczenia podatku dochodowego przez pracodawcę. Teraz dowiedziałam się, że firma nie odliczyła przysługującej mi ulgi na dziecko. Czy to znaczy, że straciłam ulgę?

Czy po rozwodzie można skorzystać z ulgi

Jestem po rozwodzie z żoną. Mam ograniczoną władzę rodzicielską nad dzieckiem. Płacę alimenty, spędzam z synem wakacje i święta. Czy mam prawo do ulgi i w jakiej wysokości?

Czy ryczałt z najmu pozbawia odliczenia

Dziecko uzyskało w październiku 2009 roku pełnoletniość. Jest ono właścicielem darowanego mieszkania, które wynajmuje. Przychody z tytułu najmu za listopad i grudzień wyniosły 3 tys. zł. Czy tracę prawo do ulgi na dziecko?

Czy ulga na dzieci przysługuje za miesiące

Czy przysługuje mi ulga prorodzinna za cały grudzień, gdy urodziłam córkę 15 grudnia?

Czy ukończenie nauki obniża ulgę

Moja córka ukończyła liceum w maju 2009 roku i nie rozpoczęła dalszej nauki. Nie wiem, za jaki okres przysługuje mi ulga prorodzinna. Czy tylko za miesiące, w których córka uczęszczała do szkoły?

Czy po ślubie dziecka jest odliczenie

Syn w sierpniu ubiegłego roku ożenił się, ale studiuje i jeszcze z nami mieszka. Czy przysługuje nam ulga na syna?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: PIT 2009: Jak rozliczyć ulgę na dzieci.