PIT 2009: Przy uldze rehabilitacyjnej trzeba uważać na pułapki

autor: Opracowała Ewa Konderak28.01.2010, 03:00

Podatnik, który w 2009 roku dojeżdżał na zabiegi rehabilitacyjne i chce je odliczyć w rocznym PIT, będzie musiał udowodnić przed fiskusem, że faktycznie z zabiegów korzystał.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Jasia_58(2010-01-28 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    No i pojawia się problemik - lecząc sie kardiologicznie, przyjmuję stale dość kosztowne leki (powyżej 100,- zł miesięcznie). U specjalisty kardiologa bywam kontrolnie dwa razy w roku. Recepty przepisuje mi mój lekarz rodzinny. I będzie teraz z tym kicha? Muszę blokować kolejki do kardiologa po recepty? Że też Kochane Państwo Polskie wykazuje taki żenujący brak zaufania do swych poddanych... Po co takie głupoty wprowadzać? Tego zupełnie nie rozumiem...

    Odpowiedz
  • Mika(2010-01-28 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ moja droga Odpowiedż jest bardzo prosta Chodzi o to, że takich osób jak Ty jest w Polsce coraz wiece,j więc nalezy ogranikczyć w jak największym stopniu mozliwosci korzystania z tego odliczenia.

    Odpowiedz
  • pit(2010-01-28 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    "Od dochodu odlicza się bowiem tylko te wydatki na leki, które zlecił przyjmować stale lub czasowo lekarz specjalista. ", więc drogie Panie wystarczy mieć poświadczenie lekarza specjalist!!! I po problemie kolejkowym.

    Odpowiedz
  • H(2010-01-28 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Widze w aptekach jak ludzie biora fv na wszystko.
    Najardziej podoba mi sie fra na Maść świstaka, witaminy, zele...

    Odpowiedz
  • ed(2010-01-28 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    leki - w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł, jeśli lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone leki (stale lub czasowo), - co nie oznacza, że recepta musi pochodzić od specjalisty!!!

    Odpowiedz
  • qq(2010-02-19 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    czy żeby odliczyć leki to trzeba mieć grupę inwalidzką

    Odpowiedz
  • p(2010-02-19 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    czy żeby odliczyć leki to trzeba mieć grupę inwalidzką p

    Odpowiedz
  • andrzej(2010-03-07 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    a jeżeli dowożę córkę do szkoły gdzie ma zajęcia z logopedii, gimnastykę korekcyjną, basen (jest to szkolny specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy)- to czy to mogę też odliczyć?

    Odpowiedz