Tylko 26 proc. osób zdało egzamin na naczelnika

autor: Opracowała Ewa Konderak05.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 05.06.2009, 09:48

Spośród 540 osób, które przystąpiły do konkursu na naczelników urzędów skarbowych, tylko 139 osób zdało egzamin. Nadal nie wybrano 69 naczelników.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • prac is(2009-06-05 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    A ja się wcale nie dziwię, pracuję w skarbówce 20 lat i wiem jak obsadza się tu stanowiska kierownicze. Więhszość naczelników us jak i dyrektorów is to ludzie z nadania partyjnego na stanowiskach p.o. PiS wymiótł fachowców zastępując ich bmw, a PO czyści i wsadza równie miernych platformersów. Min.Fin nie ma pojęcia co dzieje się na dole, jak kupczy się stołkami, jakie jest klikostwo. Oby konkursy były uczciwe!!! Może poodpadają miernoty!!!

    Odpowiedz
  • prac.skarbówki(2009-06-05 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam się z opinią prac is.sytuacja w obsadzie funkci kierowniczych w skarbówce wymaga uzdrowienia,pracuję w skarbówce ponad 25 lat i obserwuję na co dzień kolesiostwo,układy,brak kompetencji kadry kierowniczej,która przychodzi tu z nadania partyjnego.pracy p[ozbawia się kompetentnych ludzi z doświadczenie.

    Odpowiedz
  • w ustawie o Słuzbie Cywiln. są uregulowania naboru(2009-06-05 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ale tak świetnie ujęte że można przyjąć kogo się tylko chce. Widomo politycy tworzą tak ustawy by mozna przyjąć do Urzędu byle jełopa. Ważne że nasz.

    Odpowiedz
  • skarbowiec(2009-06-05 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Coś był napisał na temat obsady stanowisk w skarbówce czy promocji ludzi np. po licencjacie z pedagogiki czy melioracji ale moderator tego nie puści.

    Powiem jedno, nie jest dobrze :}

    Odpowiedz
  • Moderator(2009-06-05 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    skarbowiec: ...i tego się trzymajmy, w końcu nie chcemy pozwów od ludzi, którzy słusznie lub niesłusznie poczują się urażeni.

    Odpowiedz
  • 20 lat demokracji A jak za komuny(2009-06-05 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    To Partia obsadza stanowiska współczesnymi politrukami i partyjnymi specjalistami od wszystkiego. A nam nic do tego.

    Odpowiedz
  • zdegustowany(2009-06-05 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Kompetentni czy niekompetentni naczelnicy - to nie największy problem skarbówki. Wielka Brytania też ma króla (pozostałość feudalna) ale globalnie nie ma to wpływu na przeciętnego obywatela. Największy w tej chwili to pauperyzacja pracowników, zrobienie z nich po prostu nędzarzy w dzisiejszych czasach, płace oderwane od rzeczywistości, brak systemu motywacyjnego...
    Zresztą, co to narzekanie da...

    Odpowiedz
  • nie pracujący w US(2009-06-05 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    to dlaczego tyle osób się pcha na te nędzne pieniądze?? W prywatnych firmach nie wychodzi się zazwyczaj o 15-tej czy 16-tej... Nie ma to jak ciepła posadka :)

    Odpowiedz
  • nie pracujący w US(2009-06-05 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    a kompetencja by się przydała ...

    Odpowiedz
  • skorpi(2009-06-05 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    do 8.
    W urzędach część zostaje po godzinach (nawet do 22-23), które nie są płatne i nie można odebrać wolnego za nie, bo nie ma kiedy. Część pewnie, że wychodzi "normalnie", bo przedszkola czy opiekunki nie pracują dłużej dla rodziców zatrudnionych w urzędach.
    I nie gadaj mi o pracy po godzinach w prywatnych firmach za friko. Robotnik rzuci ci rękawice na ziemię i koniec.
    Tyle, że ja mogę stanąć przy taśmie produkcyjnej, a robotnik na moje miejsce nie przyjdzie.
    Ps. Pracowałam w prywatnych firmach i mam porównianie.

    Odpowiedz
  • Zdzicho z Ostródy(2009-06-05 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    No Bzyku dawno do ciebie się nie odzywałem. Ale taka okazja nie zdarza się często. Trzeba zaprotestować przeciwko tym komentarzom. Tym haniebnym kłamstwom. Ty przecież wiesz doskonale jak jest. Przecież nie ma żadnego kolesiostwa. Wszystko są ludzie kompetentni. Już kilka stołków jest obsadzonych przez najlepiej wyszkolonych. A to, że przy okazji zasłużyli się w niszczeniu ludzi, to już inna bajka (jak nie pamiętasz, to ci przypomnę). Teraz czas na twojego pupila Brodę z Iławy. Jego kompetencja i wiedza oślepiła już niejednego. Oślepiła też Misiów z WBA (a może to nie misie, tylko Koziołki Matołki, co biernie się przyglądają załatwianiu wyroków). Dawaj dalej Bzyku, do przodu, nie przejmuj się. Przewodnia siła narodu zawsze górą. Bądź dumny. Zobacz jakich masz euługeniuszy. Wszyscy przeszli jak burza. Nikt nie znał pytań. Wszystko z pamięci. To są umysły. Certyfikaty też pewnie już podpisane. Dla ciebie też. I żaden cieć nam nie podskoczy. A jak podskoczy to naślemy kolesi Jerrego z Moskwy. Zapisz IP. Przyda się.

    Odpowiedz
  • nie pracujący w US(2009-06-07 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    masz rację skorpi, po godzinach w US siedzi pewien pan... Tylko dlaczego w mundurze? To nie jest chyba specjalista od podatków? W pozostałych oknach - ciemno...
    Wszyscy mają dzieci i muszą jakoś sobie radzić. A nie mówię o robotnikach w fabryce, tylko o ludziach tak samo wykształconych (albo lepiej) od pracowników skarbówki. Nie mają premi, nie mają bezpatnych szkoleń, nikt im nie dokłada do opłat za studia... Ciekawe czy możesz stanąć np na stanowisku specjalisty od IT, funduszy unijnych, prawa pracy, prawa gospodarczego ze znajomością języka niemieckiego? :) W US masz do nauczenia 1 ustawę bo innym podatkiem zajmuje się kolega lub koleżanka :) haha... A dziewczyna w biurze rachunkowym musi znać przynajmniej 2 i zarabia 1500 zł...
    Ale ci źle, tylko dlaczego zamiast narzekać nie wrócisz do prywatnej firmy?? Możesz nawet założyć swoją i dostać z urzedu pracy 18 tyś złotych !!! Za nic...

    Odpowiedz
  • nie pracujący w US(2009-06-07 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    No i na 100 % nie możecie pracować na stanowiskach obsługi klienta - BO NIE UMIECIE SIĘ UŚMIECHAĆ :D

    Odpowiedz
  • obserwator(2009-06-07 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    nie pracujący w us, czy pracujeszw biurze rachunkowym ?

    Odpowiedz
  • nie pracujący w US(2009-06-07 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    nie, jestem klientem US :)

    Odpowiedz
  • obserawtor(2009-06-07 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    do 15 czyli jak zwykle docent teoretyk.

    Odpowiedz
  • mifin@wp.pl(2009-06-10 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    System tzw. konkurencyjnego obsadzania stanowisk jest w istocie zwykłym oszustwem i dotyczy to nie tylko administracji rządowej - służby cywilnej. Identycznie jest w innych obszarach, jak choćby w administracji samorządowej - bliźniacze przepisy do ustawy o służbie cywilnej i bliźniacze zachowania. Nie inaczej jest w konkursach na stanowiska kierownicze w publicznych zakładach opieki zdrowotnej - tu z kolei ustawowe dziura na dziurze i wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w przypadku administracji, tak tworzone akty prawne są konstruowane rozmyślnie.

    Państwo swojaków - to naczelna zasada każdej władzy. Od 20 lat mamy w tym zakresie systemowy szwindel i robienie społeczeństwu wody z mózgu.
    Jest na to przykładów bez liku. Konkretnych, personalnych, instytucjonalnych, łącznie z rolą sądownictwa i szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • MILA MIŁECKA(2009-07-01 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    nadania partyjne do lamusa---mądra głowa do fiskusa.standardy pawlaka,to wieść bylejaka.gdzie ludzie z klasą ---kultura.-,obycie.wykształciuchyszturmują wszystkie możliwe stanowiska---to są prywatne folwarki podkształconych z pgr-ówdzieciątek dawnych dworusów. biada nam ,biada---tak wszak przecież nie wypada. dno, dno---i jeszcze raz DNO---. wracamy do jaskiń [chamstwo jest wszechobecne ] TRAGEDIA

    Odpowiedz
  • MILA MIŁECKA(2009-07-01 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba wyzwolić miasta z kołtunerii wiejskiej, która osiadła dzięki partii [pzpr-sld]na najwyższych stanowiskach w urzędach.przywrócić dawną kulturę wielkomiejską i obyczajowość.postawić na mądrość i kulturę.dobre porządne wykształcenie a nie kupione nalepki na dżem.I ten ich język ,i ta mentalność. BIALI ABORYGENI .PEWNOŚĆ.CHCIWOŚĆ.BUTA---czyli pięść.NIET---KLASA ALE NIE OD PAROBASA.NIECH ODŻYJĄ MIASTA .

    Odpowiedz
  • MILA MIŁECKA(2009-07-01 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    PRACOWNICY W URZĘDACH---TO;---DAWNE URZĘDY WOJEWÓDZKIE , KOMITETY PARTII, DAWNE SB---ICH DZIECI SIOSTRZEŃCY , CIOCIE, WUJOWIE . CAŁE WSIE, KOLEDZY PARTYJNI,ZNAJOMI. INNI OBCY---SĄ OSTATNIM OGNIWEM W TEORII DARWINA ; [ BEZ STANOWISK , BEZ PODWYĄŻEK., ---PILNOWANI , INWIGILOWANI, BA--NAWET PIĘTNOWANI.

    Odpowiedz