statystyki

W jaki sposób w nowym JPK_VAT wykazać nadwyżkę podatku do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy

autor: Marcin Szymankiewicz, Tomasz Krywan09.11.2020, 12:51; Aktualizacja: 12.11.2020, 12:19
W przypadku świadczenia usług na rzecz podatników zasadą wynikającą z przywołanych przepisów jest, że miejscem świadczenia usług jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą ma siedzibę działalności gospodarczej (art. 28b ust. 1 ustawy o VAT). Nieliczne wyjątki od tej reguły określa art. 28b ust. 2–4 ustawy o VAT, jednak w przedstawionej sytuacji żaden z tych wyjątków nie ma zastosowania.

W przypadku świadczenia usług na rzecz podatników zasadą wynikającą z przywołanych przepisów jest, że miejscem świadczenia usług jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą ma siedzibę działalności gospodarczej (art. 28b ust. 1 ustawy o VAT). Nieliczne wyjątki od tej reguły określa art. 28b ust. 2–4 ustawy o VAT, jednak w przedstawionej sytuacji żaden z tych wyjątków nie ma zastosowania.źródło: ShutterStock


Jaka stawka VAT jest właściwa dla usługi realizacji filmu świadczonej dla zagranicznej telewizji?

Za okresy od 1 października przez podatników VAT nie będą już składane deklaracje VAT-7 i VAT-7K, tylko JPK_V7M i JPK_V7K. Jak należy wykazywać w tych plikach kwotę do przeniesienia na kolejny okres oraz kwotę nadwyżki z poprzedniego okresu?

Więcej na ten temat przeczytasz w książce "Praktyczny leksykon VAT 2020. Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT" 

W przypadku gdy kwota podatku naliczonego, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy o VAT, jest w okresie rozliczeniowym wyższa od kwoty podatku należnego, podatnik ma prawo do obniżenia o tę różnicę kwoty podatku należnego za następne okresy lub do zwrotu różnicy na rachunek bankowy (art. 87 ust. 1 ustawy o VAT).


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane