Od 16 listopada br. rezerwacja wizyty w urzędzie skarbowym będzie obowiązkowa we wszystkich województwach, a w niektórych już tydzień wcześniej – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.
Z powodu pandemii KAS zachęca do załatwiania spraw w urzędzie bez wychodzenia z domu. Jeżeli nie jest to możliwe, należy umówić się wcześniej na wizytę.
Za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie Wizyta.podatki.gov.pl można już umówić się na spotkanie z urzędnikiem w województwach: podlaskim, wielkopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim.
Od 9 listopada będzie to w tych województwach już obowiązkowe.
W pozostałych lokalizacjach nowa usługa rezerwacji online (tj. przez stronę Podatki.gov.pl) zostanie uruchomiona 16 listopada. Będzie można umawiać się na wizytę w terminie, począwszy od 17 listopada. Do tego czasu wizytę można umówić wyłącznie telefonicznie.
Na stronie Podatki.gov.pl/usługi-online wszyscy podatnicy mogą znaleźć m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie i odwołanie pełnomocnika czy karty podatkowej.