statystyki

Preferencje antycovidowe będą obowiązywać dłużej

autor: Mariusz Szulc02.11.2020, 08:20; Aktualizacja: 02.11.2020, 08:25
Powrót do stosowania preferencji jest spowodowany złą sytuacją epidemiczną i powrotem wielu szkół do nauki w trybie zdalnym.

Powrót do stosowania preferencji jest spowodowany złą sytuacją epidemiczną i powrotem wielu szkół do nauki w trybie zdalnym.źródło: ShutterStock

Do końca kwietnia 2021 r. importerzy maseczek ochronnych i respiratorów niezbędnych do walki z pandemią koronawirusa nie zapłacą cła ani VAT – wynika z najnowszej decyzji Komisji Europejskiej.

Preferencje podatkowe dla walczących z epidemią koronawirusa wydłuża również Polska. Ułatwienia będą nadal obowiązywać na gruncie zarówno PIT i CIT, jak i VAT.

W podatkach dochodowych...

Z uchwalonej 28 października br. przez Sejm nowelizacji ustaw o PIT, CIT i zryczałtowanym podatku od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wynika m.in., że do końca pandemii COVID-19 będzie można zaliczkowo rozliczać korzystanie z ulg na badania i rozwój oraz IP Box, a także dodatkowo odliczać od dochodu niektóre darowizny, np. laptopów (patrz tabela). Dodatkowo do końca pandemii będzie można korzystać z jednorazowej amortyzacji niektórych środków trwałych oraz korzystać z ulgi na złe długi już po 30, a nie 90 dniach od braku zapłaty.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane