statystyki

KIS: Artysta w czasie pandemii z prawem do 50-proc. kosztów

autor: Mariusz Szulc27.10.2020, 18:00
Dyrektor KIS potwierdził, że dopłaty do minimalnego wynagrodzenia też są objęte 50-proc. kosztami. Wyjaśnił, że z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o PIT nie wynika jakikolwiek związek między prawem do stosowania 50-proc. kosztów a źródłem finansowania wynagrodzenia przez płatnika.

Dyrektor KIS potwierdził, że dopłaty do minimalnego wynagrodzenia też są objęte 50-proc. kosztami. Wyjaśnił, że z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o PIT nie wynika jakikolwiek związek między prawem do stosowania 50-proc. kosztów a źródłem finansowania wynagrodzenia przez płatnika.źródło: ShutterStock

Dopłaty do pensji dla pracowników samorządowej instytucji kulturalnej, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie mogą uczestniczyć w spektaklach, koncertach ani próbach, są objęte 50-proc. kosztami uzyskania przychodu – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Spytał o to teatr zatrudniający m.in. aktorów, muzyków orkiestrowych, solistów, artystów baletu, chórzystów. W ich umowach o pracę wynagrodzenie zostało podzielone na dwa składniki. Pierwszy dotyczy tzw. indywidualnej pracy artystycznej. Drugi składnik pensji jest wypłacany za uczestnictwo w próbach, koncertach i spektaklach.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane