statystyki

Nie każde polecenie zmniejsza podatek od darowizny

autor: Patrycja Dudek05.10.2020, 08:47; Aktualizacja: 05.10.2020, 08:49
babcia z wnuczką

Chodziło o podatniczkę, która nie zgłosiła do opodatkowania wszystkich darowizn otrzymanych od babci. Wyszło to na jaw w toku kontroli przeprowadzonej w spółce, której kobieta była udziałowcemźródło: ShutterStock

Wnuczka musi zapłacić daninę od pieniędzy, które zgodnie ze wskazaniem babci przeznaczyła na zakup samochodu dla siebie oraz na udzielenie pożyczki innemu podmiotowi – wynika z wyroku WSA w Łodzi.

Chodziło o podatniczkę, która nie zgłosiła do opodatkowania wszystkich darowizn otrzymanych od babci. Wyszło to na jaw w toku kontroli przeprowadzonej w spółce, której kobieta była udziałowcem. Okazało się, że podatniczka udzieliła tej spółce pożyczki na 290 tys. zł.

Występując w charakterze świadka, wyjaśniła, że pieniądze te pochodziły w całości od babci. Przyznała się też do innej niezgłoszonej darowizny, za którą kupiła sobie samochód (o wartości ok. 10 tys. zł).


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane