statystyki

Będzie aplikacja do wysyłki nowego JPK_VAT

autor: Agnieszka Pokojska28.09.2020, 08:45; Aktualizacja: 28.09.2020, 08:45
Nowy JPK VAT

W składaniu nowego JPK pomoże aplikacja e-mikrofirma. Będzie się można do niej zalogować za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej. Do czasu udostępnienia nowej wersji aplikacji można jeszcze korzystać z dotychczasowej wersji.źródło: GazetaPrawna.pl

W październiku Ministerstwo Finansów udostępni nową wersję aplikacji e-mikrofirma, która umożliwi tworzenie i wysyłanie nowego JPK_VAT z deklaracją – poinformował resort w komunikacie.

Nowe przepisy dotyczące JPK (tj. JPK_V7M połączony z deklaracją miesięczną i JPK_V7K połączony z deklaracją kwartalną) mają zacząć obowiązywać już za kilka dni, tj. od 1 października br. Nowy JPK_VAT będzie więc składany po raz pierwszy za okresy rozliczeniowe rozpoczynające się od 1 października. Podatnicy rozliczający się miesięcznie złożą JPK_V7M po raz pierwszy za październik do 25 listopada br.

Jak informowaliśmy, MF nie planuje przesunięcia tego terminu (patrz „MF: nie będzie przesunięcia nowego JPK_VAT”, DGP nr 170/2020).


Pozostało 38% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane