statystyki

NSA: Trzydniowa blokada rachunku może trwać i pięć dni

autor: Łukasz Zalewski23.09.2020, 07:36; Aktualizacja: 23.09.2020, 07:37
WSA nie miał wątpliwości, że szef KAS prawidłowo zebrał materiał pozwalający na blokadę rachunku spółki i przeprowadził właściwą analizę ryzyka. Zmieścił się też w terminie, przedłużając blokadę rachunku na trzy miesiące.

WSA nie miał wątpliwości, że szef KAS prawidłowo zebrał materiał pozwalający na blokadę rachunku spółki i przeprowadził właściwą analizę ryzyka. Zmieścił się też w terminie, przedłużając blokadę rachunku na trzy miesiące.źródło: ShutterStock

Sobót, niedziel i dni wolnych od pracy nie wlicza się do terminu trzydniowej blokady rachunku bankowego na podstawie STIR – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawa dotyczyła spółki, której szef Krajowej Administracji Skarbowej zablokował na 72 godziny konto bankowe na podstawie przepisów o STIR (art. 119zv par. 1 ordynacji podatkowej). Po tzw. analizie ryzyka szef KAS uznał, że spółka może wykorzystywać działalność banków do wyłudzeń skarbowych lub do czynności zmierzających do wyłudzenia skarbowego.

Przeanalizował bowiem jej rozliczenia w CIT, VAT, złożone pliki JPK_VAT, sprawozdanie finansowe, komu i od kogo spółka sprzedawała towar, jak kształtuje się jej obecna sytuacja związana z regulowaniem podatków.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane