Estoński CIT: Niewykluczona podwyżka progu 50 mln zł

autor: Łukasz Zalewski15.09.2020, 07:27; Aktualizacja: 15.09.2020, 07:28
Firmy, które spełnią te warunki, będą mogły wybrać estoński CIT na 4-letnie okresy. Po jego upływie będą mogły kontynuować sposób rozliczania CIT w kolejnych, 4-letnich okresach.

Firmy, które spełnią te warunki, będą mogły wybrać estoński CIT na 4-letnie okresy. Po jego upływie będą mogły kontynuować sposób rozliczania CIT w kolejnych, 4-letnich okresach.źródło: ShutterStock

Resort finansów rozważa możliwość podwojenia progu przychodowego w estońskim CIT – wynika z odpowiedzi wiceministra finansów Jana Sarnowskiego na uwagi Ministerstwa Rozwoju.

Kierowany przez Jadwigę Emilewicz resort jest zdania, że zaproponowany przez Ministerstwo Finansów roczny próg 50 mln zł jest zbyt niski. Najdalej idąca propozycja przewiduje podwyższenie go do 100 mln zł.

Jednak według wyliczeń resortu finansów, zwiększenie progu przychodowego do 100 mln zł spowoduje objęcie nowym rozwiązaniem zaledwie o 1 pkt proc. przedsiębiorstw więcej.

Na razie nic nie jest jeszcze przesądzone. Ministerstwo Finansów odpowiedziało wczoraj redakcji DGP, że wciąż pracuje nad finalnym kształtem projektu ustawy. – Dopiero po zakończeniu prac będziemy mogli mówić o ewentualnych zmianach w projekcie – wyjaśnił resort.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane