statystyki

Resort rozwoju ma uwagi do estońskiego CIT

autor: Agnieszka Pokojska01.09.2020, 08:30; Aktualizacja: 01.09.2020, 08:36
Resort zwrócił uwagę, że to „właśnie średnie firmy mają większy potencjał inwestycyjny i to właśnie w odniesieniu do nich ryczałtowa forma opodatkowania może przynieść najbardziej efektywny bodziec proinwestycyjny”.

Resort zwrócił uwagę, że to „właśnie średnie firmy mają większy potencjał inwestycyjny i to właśnie w odniesieniu do nich ryczałtowa forma opodatkowania może przynieść najbardziej efektywny bodziec proinwestycyjny”.źródło: ShutterStock

Limit przychodów uprawniający do zastosowania ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych jest zbyt niski – wskazało Ministerstwo Rozwoju w swoim piśmie konsultacyjnym.

Uwagi dotyczą projektu nowelizacji ustawy o CIT, który od 2021 r. ma wprowadzić estoński CIT, czyli ryczałt od dochodów spółek kapitałowych. W nowym rozwiązaniu chodzi o to, że podatek będzie płacony dopiero w momencie wypłaty zysku.

Jednym z warunków zastosowania systemu estońskiego będzie to, aby przychody spółki nie przekraczały 50 mln zł. Według Ministerstwa Rozwoju limit ten jest zbyt niski i powinien być zwiększony tak, by z tej formy opodatkowania mogły korzystać również średnie firmy.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane