statystyki

Korekta ceny transakcyjnej możliwa również w podatkowej grupie kapitałowej

autor: Łukasz Zalewski19.08.2020, 07:47; Aktualizacja: 19.08.2020, 07:50
WSA dodał, że gdyby organ miał rację, to PGK nigdy nie miałaby pewności, jaki jest jej status podatkowy. Dla bezpieczeństwa musiałaby zaprzestać wszelkich transakcji z podmiotami powiązanymi spoza PGK.

WSA dodał, że gdyby organ miał rację, to PGK nigdy nie miałaby pewności, jaki jest jej status podatkowy. Dla bezpieczeństwa musiałaby zaprzestać wszelkich transakcji z podmiotami powiązanymi spoza PGK.źródło: ShutterStock

Zmiana warunków transakcji ‒ z nierynkowej na rynkową ‒ nie skutkuje dla PGK utratą statusu podatnika CIT – orzekł WSA w Warszawie.

Dodał, że gdyby organ miał rację, to PGK nigdy nie miałaby pewności, jaki jest jej status podatkowy. Dla bezpieczeństwa musiałaby zaprzestać wszelkich transakcji z podmiotami powiązanymi spoza PGK.

Z taką wykładnią WSA nie chciał się zgodzić. Zwrócił uwagę na to, że ustawodawca nie zakazał przeprowadzania transakcji z podmiotami powiązanymi.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane