statystyki

Zwrot za usługi doradcze może być z VAT

autor: Mariusz Szulc11.08.2020, 09:59; Aktualizacja: 11.08.2020, 10:00
Zwrócił uwagę na to, że od efektów kupionych przez spółkę usług doradczych i prawniczych ma zależeć kwota, którą otrzyma jej były udziałowiec.

Zwrócił uwagę na to, że od efektów kupionych przez spółkę usług doradczych i prawniczych ma zależeć kwota, którą otrzyma jej były udziałowiec.źródło: ShutterStock

Spółka, która korzysta z doradztwa konkretnej firmy w zamian za zwrot wydatków przez byłego udziałowca, wyświadcza mu w ten sposób usługę podlegającą opodatkowaniu – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Zwrócił uwagę na to, że od efektów kupionych przez spółkę usług doradczych i prawniczych ma zależeć kwota, którą otrzyma jej były udziałowiec.

Sprzedał on swoje udziały innemu podmiotowi. Umowa była jednak obwarowana wieloma warunkami, np. wynikało z niej, że cena zostanie wpłacona na rachunek powierniczy, aż do czasu rozwiązania innych kwestii. Chodziło przede wszystkim o zakończenie kontroli podatkowej prowadzonej w spółce. Sprzedający udziały zobowiązał się, że jeśli kontrola zakończy się niepomyślnie dla spółki, to wypłaci kupującemu równowartość ewentualnej dopłaty podatku wraz z odsetkami za zwłokę.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane