statystyki

WSA: Limit 150 tys. zł ma zastosowanie także do ubezpieczenia typu GAP

autor: Łukasz Zalewski20.07.2020, 18:00
Limitem 150 tys. zł są objęte wydatki na ubezpieczenia dobrowolne AC oraz – jak wynika z wyroku WSA – ubezpieczenie typu GAP.

Limitem 150 tys. zł są objęte wydatki na ubezpieczenia dobrowolne AC oraz – jak wynika z wyroku WSA – ubezpieczenie typu GAP.źródło: ShutterStock

Jeżeli wartość przyjęta w polisie GAP mieści się w limicie 150 tys. zł, to całą składkę można wliczyć w koszty, a jeśli przekracza tę kwotę, można zaliczyć ją do kosztów tylko proporcjonalnie – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Ubezpieczenie GAP to inaczej ubezpieczenie od utraty wartości pojazdu w razie szkody całkowitej, czyli kradzieży bądź zniszczenia samochodu. Stanowi uzupełnienie polisy AC, bo pozwala otrzymać dodatkowe odszkodowanie, które pokrywa co do zasady różnicę pomiędzy sumą, za jaką auto zostało kupione, wynajęte lub wyleasingowane, a odszkodowaniem wypłaconym z polisy AC, które jest określane na podstawie aktualnej wartości rynkowej.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane