statystyki

Monitoring fiskusa obejmie przewóz każdego denaturatu

autor: Mariusz Szulc20.07.2020, 08:24; Aktualizacja: 20.07.2020, 08:24
Przypomnijmy, że na podstawie pakietu przewozowego monitorowany jest obrót m.in. alkoholem skażonym (w tym metanolem naturalnym), suszem tytoniowym, paliwami i lekami.

Przypomnijmy, że na podstawie pakietu przewozowego monitorowany jest obrót m.in. alkoholem skażonym (w tym metanolem naturalnym), suszem tytoniowym, paliwami i lekami.źródło: ShutterStock

Przewóz metanolu syntetycznego trzeba będzie zgłaszać do bazy SENT. Dziś dotyczy to jedynie alkoholu naturalnego, co pozwala nieuczciwym podmiotom łatwo uniknąć sankcji z pakietu przewozowego.

Obecnie przedsiębiorca przewożący naturalny metanol może oświadczyć, że towar jest syntetyczny. W ten sposób unika kary za brak zgłoszenia do bazy SENT. Kontrolerzy nie mają żadnej możliwości zbadania, bez użycia specjalnej aparatury analitycznej, jak jest naprawdę.

Gra jest warta świeczki, bo kary za brak zgłoszenia są bardzo wysokie i wynoszą 46 proc. wartości brutto towaru (nie mniej niż 20 tys. zł) dla przedsiębiorcy, który towar wysyła bądź odbiera, lub 20 tys. zł dla przewoźnika.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane