Raportowanie MDR przesunięte nie tylko w Polsce

autor: Mariusz Szulc13.07.2020, 08:16; Aktualizacja: 13.07.2020, 08:21
Wiadomo już jednak, że na odroczenie terminów dotyczących MDR nie zdecydują się: Finlandia, Niemcy i Austria. Ta ostatnia zasugerowała, że sankcje za spóźnione raportowanie będzie stosować dopiero od listopada br.

Wiadomo już jednak, że na odroczenie terminów dotyczących MDR nie zdecydują się: Finlandia, Niemcy i Austria. Ta ostatnia zasugerowała, że sankcje za spóźnione raportowanie będzie stosować dopiero od listopada br.źródło: ShutterStock

20 krajów Unii Europejskiej przyjęło już przepisy odraczające o pół roku obowiązek informowania o transgranicznych schematach podatkowych bądź nad tym właśnie pracuje. Trzy państwa natomiast chcą składania raportów w pierwotnym terminie. Pozostała piątka ciągle jeszcze się waha.

Przypomnijmy, że według pierwotnych założeń transgraniczne schematy podatkowe (ang. mandatory disclosure rules-MDR), wdrażane od 25 czerwca 2018 r. miały być zgłoszone fiskusowi w poszczególnych państwach najpóźniej do końca sierpnia br. Administracje skarbowe tych krajów miały wymienić się zebranymi informacjami do końca października br. Tak zakładała unijna dyrektywa 2018/822.

Plany te pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Przyjęto więc dyrektywę 2020/876, która pozwala odroczyć raportowania MDR o pół roku. Dłuższy termin dotyczy transgranicznych MDR udostępnionych w okresie od 26 czerwca 2018 r. do 30 czerwca 2020 r.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane