statystyki

Nie wszystko na imprezie branżowej jest reprezentacją

autor: Mariusz Szulc02.07.2020, 16:00
barman

Spółka była przekonana, że do kosztów uzyskania przychodu nie będzie mogła zaliczyć tylko wydatków na trunki i pokazy barmańskieźródło: ShutterStock

Wydatki na wspólne wyjście do muzeum bądź na organizację nieoficjalnych rozmów kuluarowych nie mogą być odliczone od przychodu. Co innego koszty zorganizowania branżowej burzy mózgów czy oficjalnej części spotkania z kontrahentami – wynika z wyroku WSA w Warszawie.

Spytała o to spółka z branży motoryzacyjnej, która planowała organizację dwudniowego wydarzenia z okazji otwarcia nowej siedziby. Pierwszego dnia miało mieć ono charakter spotkania branżowego, w którym uczestniczyliby pracownicy spółki i podmiotów powiązanych oraz inni przedstawiciele branży. Odbyłyby się panele dyskusyjne, rozmawiano by o trendach sprzedażowych itp., a po zakończeniu rozmów wszyscy mogliby wspólnie wyjść do muzeum.

Następnego dnia spotkanie miałoby bardziej uroczysty charakter. Wzięliby w nim udział m.in. przedstawiciele mediów oraz najważniejszych dostawców współpracujących ze spółką. Do godz. 18 uroczystość miałaby charakter oficjalny, później rozpoczęłyby się rozmowy kuluarowe, którym towarzyszyłby poczęstunek, alkohol oraz pokazy barmańskie.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane