statystyki

Rekompensaty za wzrost cen prądu to przychód podatkowy

autor: Mariusz Szulc13.05.2020, 07:48; Aktualizacja: 13.05.2020, 07:49
Chodziło o spółkę zajmującą się produkcją zamków i zawiasów. Jako końcowy odbiorca energii elektrycznej miała ona prawo do rekompensaty za wyższe ceny prądu w III kwartale 2019 r.

Chodziło o spółkę zajmującą się produkcją zamków i zawiasów. Jako końcowy odbiorca energii elektrycznej miała ona prawo do rekompensaty za wyższe ceny prądu w III kwartale 2019 r.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który otrzymał dofinansowanie z tytułu podwyżek cen energii elektrycznej, powinien zapłacić z tego tytułu podatek dochodowy – wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o spółkę zajmującą się produkcją zamków i zawiasów. Jako końcowy odbiorca energii elektrycznej miała ona prawo do rekompensaty za wyższe ceny prądu w III kwartale 2019 r. Rekompensata została wypłacona na podstawie nowelizacji z 28 grudnia 2018 r. ustawy o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2018 r. poz. 2538 ze zm.).


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane