statystyki

Zmiana harmonogramu spłat nie wpływa na koszty leasingu

autor: Agnieszka Pokojska13.05.2020, 07:19; Aktualizacja: 13.05.2020, 07:19
Przypomnijmy, że chodzi o samochód osobowy użytkowany na podstawie umowy leasingu zawartej przed 2019 r. Przepisy, które obowiązywały do końca 2018 r., pozwalały w całości zaliczać do podatkowych kosztów raty leasingowe od takiego auta.

Przypomnijmy, że chodzi o samochód osobowy użytkowany na podstawie umowy leasingu zawartej przed 2019 r. Przepisy, które obowiązywały do końca 2018 r., pozwalały w całości zaliczać do podatkowych kosztów raty leasingowe od takiego auta.źródło: ShutterStock

Jeżeli z powodu pandemii dojdzie do zmiany umowy leasingu zawartej przed 2019 r. i przesunięcia w czasie spłaty rat, to leasingobiorca nie musi stosować limitu 150 tys. zł w odniesieniu do kosztów uzyskania przychodu – taką odpowiedź zamieścił resort finansów na swojej stronie.

Wcześniej informowaliśmy o innym, równie korzystnym stanowisku MF – że na rozliczenia podatkowe nie wpływa obniżka stóp procentowych, mimo że powoduje ona automatycznie zmianę wysokości rat za leasingowane auta. Była to odpowiedź resortu na pytanie zadane przez DGP. Pisaliśmy o tym w artykule „WIBOR spada, ale bez obaw o koszty przy leasingu” (DGP nr 78/2020).


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane