statystyki

Zmiana harmonogramu spłat nie wpływa na koszty leasingu

autor: Agnieszka Pokojska13.05.2020, 07:19; Aktualizacja: 13.05.2020, 07:19
Przypomnijmy, że chodzi o samochód osobowy użytkowany na podstawie umowy leasingu zawartej przed 2019 r. Przepisy, które obowiązywały do końca 2018 r., pozwalały w całości zaliczać do podatkowych kosztów raty leasingowe od takiego auta.

Przypomnijmy, że chodzi o samochód osobowy użytkowany na podstawie umowy leasingu zawartej przed 2019 r. Przepisy, które obowiązywały do końca 2018 r., pozwalały w całości zaliczać do podatkowych kosztów raty leasingowe od takiego auta.źródło: ShutterStock

Jeżeli z powodu pandemii dojdzie do zmiany umowy leasingu zawartej przed 2019 r. i przesunięcia w czasie spłaty rat, to leasingobiorca nie musi stosować limitu 150 tys. zł w odniesieniu do kosztów uzyskania przychodu – taką odpowiedź zamieścił resort finansów na swojej stronie.

Wcześniej informowaliśmy o innym, równie korzystnym stanowisku MF – że na rozliczenia podatkowe nie wpływa obniżka stóp procentowych, mimo że powoduje ona automatycznie zmianę wysokości rat za leasingowane auta. Była to odpowiedź resortu na pytanie zadane przez DGP. Pisaliśmy o tym w artykule „WIBOR spada, ale bez obaw o koszty przy leasingu” (DGP nr 78/2020).


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane