statystyki

Na tę informację czekało wielu pracodawców: Kosztem jest tylko wynagrodzenie netto

autor: Katarzyna Jędrzejewska16.04.2020, 07:49; Aktualizacja: 16.04.2020, 07:52
Czy zatem kosztem podatkowym u pracodawcy jest wynagrodzenie brutto (bez potrącania składek), czy wartość netto (po potrąceniu składek)? – pytają czytelnicy.

Czy zatem kosztem podatkowym u pracodawcy jest wynagrodzenie brutto (bez potrącania składek), czy wartość netto (po potrąceniu składek)? – pytają czytelnicy.źródło: ShutterStock

Pracodawca, który wybrał zwolnienie ze składek ZUS, nie odlicza od przychodu składek ani w części, którą co do zasady sam powinien pokryć, ani w części finansowanej przez pracownika.

Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytanie DGP.

Na tę informację czekało wielu pracodawców i zleceniodawców, którzy wybrali zwolnienie ze składek ZUS za okres marzec–maj 2020 r. Liczyli się z tym, że składek w części, którą zasadniczo powinni pokryć z własnej kieszeni (jako płatnicy), nie będą mogli zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Nie mieli natomiast pewności, co z drugą częścią – tą finansowaną z dochodów pracownika (zleceniobiorcy).


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane