statystyki

Epidemia koronawirusa. Przedłużone terminy procesowe, a co z zapłatą podatku?

autor: Patrycja Dudek, Łukasz Zalewski02.04.2020, 07:31; Aktualizacja: 02.04.2020, 07:31
Będą wyjątki od zawieszenia terminów. Przykładowo – jak wskazują eksperci – jeśli organ powoła się na interes publiczny bądź ważny interes strony, to zawieszenie terminu nie obowiązuje.

Będą wyjątki od zawieszenia terminów. Przykładowo – jak wskazują eksperci – jeśli organ powoła się na interes publiczny bądź ważny interes strony, to zawieszenie terminu nie obowiązuje.źródło: ShutterStock

Z mocy ustawy zawieszone zostały terminy procesowe i sądowe w postępowaniach i kontrolach podatkowych, kontrolach celno-skarbowych, a także w postępowaniach egzekucyjnych i karnych skarbowych.

Same kontrole (podatkowe i celno-skarbowe) oraz postępowania podatkowe będą nadal prowadzone. Zawieszone zostają jedynie terminy procesowe i sądowe, czyli np. terminy na wniesienie odwołania, uzupełnienie braków formalnych wniosku, sporządzenie odpowiedzi na wezwanie organu.

W tym zakresie terminy nie rozpoczynają się, a rozpoczęte ulegają zawieszeniu na czas epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane