statystyki

Epidemia koronawirusa. Przedłużone terminy procesowe, a co z zapłatą podatku?

autor: Patrycja Dudek, Łukasz Zalewski02.04.2020, 07:31; Aktualizacja: 02.04.2020, 07:31
Będą wyjątki od zawieszenia terminów. Przykładowo – jak wskazują eksperci – jeśli organ powoła się na interes publiczny bądź ważny interes strony, to zawieszenie terminu nie obowiązuje.

Będą wyjątki od zawieszenia terminów. Przykładowo – jak wskazują eksperci – jeśli organ powoła się na interes publiczny bądź ważny interes strony, to zawieszenie terminu nie obowiązuje.źródło: ShutterStock

Z mocy ustawy zawieszone zostały terminy procesowe i sądowe w postępowaniach i kontrolach podatkowych, kontrolach celno-skarbowych, a także w postępowaniach egzekucyjnych i karnych skarbowych.

Same kontrole (podatkowe i celno-skarbowe) oraz postępowania podatkowe będą nadal prowadzone. Zawieszone zostają jedynie terminy procesowe i sądowe, czyli np. terminy na wniesienie odwołania, uzupełnienie braków formalnych wniosku, sporządzenie odpowiedzi na wezwanie organu.

W tym zakresie terminy nie rozpoczynają się, a rozpoczęte ulegają zawieszeniu na czas epidemii i stanu zagrożenia epidemicznego.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane