statystyki

Sprawozdania. Terminy będą przesunięte o trzy miesiące

autor: Agnieszka Pokojska31.03.2020, 06:01; Aktualizacja: 31.03.2020, 07:26
Ostatni dzień marca to, zgodnie z ustawą o rachunkowości, ostatni moment na sporządzenie i podpisanie rocznych sprawozdań za 2019 r. Z projektu rozporządzenia wynika, że termin ten zostanie przedłużony o trzy miesiące, a dla jednostek podległych nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, czyli np. spółek giełdowych – o dwa miesiące.

Ostatni dzień marca to, zgodnie z ustawą o rachunkowości, ostatni moment na sporządzenie i podpisanie rocznych sprawozdań za 2019 r. Z projektu rozporządzenia wynika, że termin ten zostanie przedłużony o trzy miesiące, a dla jednostek podległych nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, czyli np. spółek giełdowych – o dwa miesiące.źródło: ShutterStock

Sprawozdania finansowe za 2019 r. trzeba będzie sporządzić do końca czerwca, a zatwierdzić do końca września. Dla spółek giełdowych będzie to odpowiednio koniec maja i sierpnia – wynika z opublikowanego projektu rozporządzenia.

Możliwość przesunięcia tych terminów da ministrowi finansów specustawa, nad którą wczoraj pracował Senat. Ma ona wejść w życie następnego dnia po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw, ale delegacja do wydania przepisów wykonawczych będzie obowiązywać od dziś, czyli już od 31 marca 2020 r.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane