Ostatni moment na złożenie wniosku o odroczenie rozliczenia vat za luty. Jak to zrobić

25.03.2020, 11:04; Aktualizacja: 25.03.2020, 12:36
VAT, podatek, podatki

Należy dodać, że zgodnie z projektem ustawy osłonowej w przypadku wydania decyzji w przedmiocie ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, nie będzie naliczana opłata prolongacyjna (aktualnie 4% rocznie) jeżeli wniosek został złożony po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii albo 30 dni po ich zakończeniu.źródło: ShutterStock

Tarcza antykryzysowa nie daje przedsiębiorcom rozwiązań realnie wspierających biznes w tej trudnej sytuacji. 25 marca mija termin rozliczenia VAT za luty. Projekt pakietu osłonowego nie zawiera przepisów przewidujących automatyczne zawieszenie czy umorzenie bieżących zobowiązań podatkowych. Jednak na podstawie art. 67a Ordynacji podatkowej, podatnicy mogą ubiegać się m.in. o odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie zapłaty podatku na raty. Dotyczy to także VAT.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Patii(2020-03-25 18:18) Zgłoś naruszenie 90

  Dlaczego ten artykuł ukazał się dopiero dzisiaj? Czyż nie można było go opublikować kilka dni wcześniej?

  Odpowiedz
 • Brrr(2020-03-26 07:23) Zgłoś naruszenie 10

  Bo dzisiaj jest 26 czyli już po ptokach

  Odpowiedz
 • On(2020-03-26 07:44) Zgłoś naruszenie 30

  Tylko dlaczego piszecie o tym dopiero dzisiaj 26

  Odpowiedz
 • Jpkp(2020-03-26 08:32) Zgłoś naruszenie 10

  A jakie to ma znaczenie, żyjemy w kraju katopisoludków I jak historia uczy, po 30 latach rozwoju pora na kurs w przeciwną stronę, ludek poczuł się lepiej, Balcerowicz dawno odszedł, pora coś zepsuć i psucie już trwa, za parę lat jak polski wybrany przez Boga ludek z Królową Polski i Krulem na niebiosach dostanie srogiego kopniaka, kurs się odwróci i chop siup i znów od nowa, Polska jaka, no ludowa.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Marks...(2020-03-31 22:46) Zgłoś naruszenie 01

  Za PO byłoby zgodnie z maksymą : "radzta sobie sami " !!! Co już zapomnieliście" piniędzy niema i nie będzie". poza tym co to za przedsiębiorcy, że nie mają odłożone na trudne czasy bo wedle mądrali produkujących w większości byle co , rząd RP. POWINIEN MIEĆ ODŁOŻONĄ KUPĘ PIENIĘDZY !!! Proponuję by posłowie , senatorowie zrzekli się połowę świadczenia i w całości diety !!! na rzecz pracowników np. opieki medycznej !!! No już bez zastanawiania mądrale !!!! Z jakiej racji mają nie płacić VAT -u, kiedy maja po trzy , cztery fury w garażach na koszt podatników !!! To widać i czuć a państwo powinno to zweryfikować ! Konfiskata tych nad majątków, wysoki podatek dochodowy 80% ja w krajach skandynawskich nomen omen tak często powołują się na poziom życia w tych państwach !!!! Ja by was zweryfikował, tą wasza śmieciową produkcję niszczącą przyrodę -skarb życia ... Zapraszam w kosmos w rakietach z plastiku !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane