statystyki

Polska Agencja Nadzoru Audytowego: Trwa rekrutacja kontrolerów

autor: Agnieszka Pokojska29.01.2020, 07:47; Aktualizacja: 29.01.2020, 07:49
PANA będzie ustalała plany kontroli po raz pierwszy od drugiego półrocza 2020 r.

PANA będzie ustalała plany kontroli po raz pierwszy od drugiego półrocza 2020 r.źródło: ShutterStock

Polska Agencja Nadzoru Audytowego będzie ustalała plany kontroli po raz pierwszy od drugiego półrocza 2020 r. Po zatwierdzeniu przez radę agencji plany te zostaną opublikowane na stronie internetowej – poinformowało redakcję DGP Ministerstwo Finansów.

Przypomnijmy, że agencja jest organem, który od 1 stycznia 2020 r. przejął nadzór nad większością usług świadczonych przez biegłych rewidentów. O opóźnieniu w rozpoczęciu działalności przez PANA informowaliśmy we wczorajszym artykule „Nadzór widmo. Nie ma prezesa, nie ma planu kontroli” (DGP nr 18/2020). Wskazywaliśmy, że na razie nic nie wskazuje na to, by agencja już działała. Nie ma ona nawet prezesa.

Przed napisaniem artykułu zwróciliśmy się do Ministerstwa Finansów, ale resort stwierdził, że nie jest właściwy, by odpowiadać na pytania dotyczące kontroli oraz zadań realizowanych przez PANA.

Po oddaniu przez nas artykułu do druku ministerstwo odniosło się jednak do naszych pytań. Poinformowało, że PANA będzie ustalała plany kontroli po raz pierwszy od drugiego półrocza 2020 r. Na razie, w pierwszym półroczu 2020 r., realizuje plan kontroli ustalony przez Komisję Nadzoru Audytowego (dotychczasowy organ nadzoru publicznego, który funkcjonował). Kontrole dotyczą ustawowych badań innych podmiotów niż jednostki zainteresowania publicznego, a także innych usług atestacyjnych i usług pokrewnych.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane