statystyki

Fundacje mają dwa sposoby na złożenie sprawozdań finansowych

autor: Agnieszka Pokojska20.01.2020, 19:00; Aktualizacja: 03.03.2020, 16:34
Dotychczas fundacje i stowarzyszenia nieprowadzące działalności gospodarczej nie miały takiego obowiązku.

Dotychczas fundacje i stowarzyszenia nieprowadzące działalności gospodarczej nie miały takiego obowiązku.źródło: ShutterStock

Podatnicy CIT, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą przekazywać fiskusowi roczne raporty za pomocą aplikacji e-Sprawozdania Finansowe lub prze interfejs – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Dotyczy to zmian, które obowiązują od 1 stycznia br. Zgodnie z nimi podatnicy CIT niewpisani do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (np. fundacje i stowarzyszenia) muszą przesłać szefowi Krajowej Administracji Skarbowej sprawozdania finansowe przygotowane już w strukturze logicznej (tj. w formacie XML).

Dotychczas fundacje i stowarzyszenia nieprowadzące działalności gospodarczej nie miały takiego obowiązku. Musiały wprawdzie tworzyć sprawozdania elektronicznie, ale niekoniecznie w strukturze logicznej (tj. w XML). Mogły je sporządzić np. w formacie PDF. Przekazywały je do urzędu skarbowego (np. na pendrivie), a nie do szefa KAS.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane