statystyki

Dopłaty do samochodów elektrycznych bez podatku PIT i CIT

autor: Mariusz Szulc18.12.2019, 07:45; Aktualizacja: 18.12.2019, 07:46
samochód elektryczny

Projektodawcy (grupa posłów PiS) liczą na to, że nowa preferencja zachęci Polaków do korzystania z transportu niskoemisyjnego, co w dłuższej perspektywie przełoży się na lepszy stan środowiskaźródło: ShutterStock

Dopłaty z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu będą zwolnione z PIT i CIT – wynika z poselskiego projektu nowelizacji obu ustaw podatkowych, który trafił do Sejmu.

Projektodawcy (grupa posłów PiS) liczą na to, że nowa preferencja zachęci Polaków do korzystania z transportu niskoemisyjnego, co w dłuższej perspektywie przełoży się na lepszy stan środowiska.

Posłowie zwracają uwagę, że działania na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym kraju prowadzi też Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O ile jednak dofinansowanie z NFOŚiGW jest wolne od podatku, o tyle dopłaty z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu już nie. W efekcie podatek od wsparcia dla elektromobilności musiałyby płacić obecnie np. samorządy inwestujące w czysty transport publiczny, przedsiębiorcy budujący punkty ładowania e-aut, producenci ekologicznych środków transportu czy zwykli konsumenci, którzy otrzymają dotację na zakup pojazdów niskoemisyjnych.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane