statystyki

Dopłaty do samochodów elektrycznych bez podatku PIT i CIT

autor: Mariusz Szulc18.12.2019, 07:45; Aktualizacja: 18.12.2019, 07:46
samochód elektryczny

Projektodawcy (grupa posłów PiS) liczą na to, że nowa preferencja zachęci Polaków do korzystania z transportu niskoemisyjnego, co w dłuższej perspektywie przełoży się na lepszy stan środowiskaźródło: ShutterStock

Dopłaty z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu będą zwolnione z PIT i CIT – wynika z poselskiego projektu nowelizacji obu ustaw podatkowych, który trafił do Sejmu.

Projektodawcy (grupa posłów PiS) liczą na to, że nowa preferencja zachęci Polaków do korzystania z transportu niskoemisyjnego, co w dłuższej perspektywie przełoży się na lepszy stan środowiska.

Posłowie zwracają uwagę, że działania na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym kraju prowadzi też Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O ile jednak dofinansowanie z NFOŚiGW jest wolne od podatku, o tyle dopłaty z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu już nie. W efekcie podatek od wsparcia dla elektromobilności musiałyby płacić obecnie np. samorządy inwestujące w czysty transport publiczny, przedsiębiorcy budujący punkty ładowania e-aut, producenci ekologicznych środków transportu czy zwykli konsumenci, którzy otrzymają dotację na zakup pojazdów niskoemisyjnych.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane