Podatek od cukru w Polsce. Wiemy, od kiedy

05.12.2019, 17:13; Aktualizacja: 05.12.2019, 17:28
Strategia zakłada też działania Narodowego Funduszu Zdrowia czy Agencji Badań Medycznych. Będą one finansowane z ich funduszy.

Strategia zakłada też działania Narodowego Funduszu Zdrowia czy Agencji Badań Medycznych. Będą one finansowane z ich funduszy.źródło: ShutterStock

Podatek cukrowy chcielibyśmy wprowadzić do końca 2022 r., aby ograniczyć złe nawyki żywieniowe społeczeństwa – poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Jest to jedno z założeń Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Lolek(2020-02-16 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Otworzyć i uruchomić auschwitz birkenau, zbudować jeszcze kila takich obozów i nadwaga ,otyłość nie będzie problemem.

    Odpowiedz
  • PiS to zło(2019-12-17 11:30) Zgłoś naruszenie 10

    i tak już naje**** tyle podatków że studenta takiego jak ja nie stać na cukier, nie szanuje i nie pozdrawiam partii rządzącej, cofnijcie podatek na alkohol wyższy to może bede w stanie kupić coś w sklepie a nie skupować bimber od pobratymców

    Odpowiedz
  • Kowalski Stanisław(2019-12-08 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    Co zrobić aby wprowadzić podwyżki cen żywności....? No k----wa mać czy Wy nas macie za głupków?

    Odpowiedz
  • KERAM(2019-12-07 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Klamliwa gadka "PSEUDOMINISTRA" ktory nie ma pojecia o przyczynach chorob onkologicznych!!!!!!! Bez pozdrowien ale z zyczeniami: WON Z TAKIM MINISTREM ZDROWIA!!!!!!

    Odpowiedz
  • ed(2019-12-07 10:09) Zgłoś naruszenie 10

    Moje pszczoły będą płacić podatek od cukru bo im szkodzi.

    Odpowiedz
  • juzefka(2019-12-06 22:22) Zgłoś naruszenie 20

    Toż to ludzie pewnie bimber pędzą..... a tu cukier POtrzebny

    Odpowiedz
  • Jaro(2019-12-06 18:37) Zgłoś naruszenie 50

    Ale oni o nasz dbajom. Aż się wzruszyłem, zupełnie jak Karczewski, kasując 400 tysi za dyżury.

    Odpowiedz
  • zw(2019-12-06 16:03) Zgłoś naruszenie 20

    A co z pszczelarzami którzy kupują dziesiątki kg cukru na dokarmianie pszczół przed zimowaniem?

    Odpowiedz
  • owiej(2019-12-06 15:16) Zgłoś naruszenie 40

    "Zaznaczył także, że w planie onkologicznym resort położył duży nacisk na profilaktykę w walce z rakiem. Chodzi o profilaktykę pierwotną, czyli dotyczącą zdrowych postaw, zdrowego żywienia, niepalenia tytoniu, a także o profilaktykę wtórną", facet poleciał po bandzie, Jak mozna tak okłamywac społeczenstwo, kiedy wszędzie stosuje się randap, który zawiera rakotwórczy glifosfat. Co za dno.

    Odpowiedz
  • imc(2019-12-06 15:12) Zgłoś naruszenie 81

    Robią ludziom wode z mózgu, taki podatek spowoduje wzrost cen na wszystkie przetwory, poniewaz cukier stosuje sie jako konserwant we wszystkich ciastkarniach i innych produktach spozywczych. Rządzący tak "dbają" o nasze zdrowie, że trzeba miesiącami/latami czekać na zabiegi szpitalne, juz nie mówiąc o "bezpieczenstwie" drogowym, wszędzie tylko okradaja nas z ostatnich pieniędzy.

    Odpowiedz
  • dyktatura chamów(2019-12-06 14:05) Zgłoś naruszenie 51

    Ograniczyć złe nawyki żywieniowe - i to jest jedyny powód

    Odpowiedz
  • żuczek(2019-12-06 11:28) Zgłoś naruszenie 101

    To dlaczego nie podatek np. solny, ,kawowy?. Wielu tego nadużywa z fatalnym skutkiem dla zdrowia.. Niech rząd nie drenuje kieszeni Polaków pod pozorem troski o nasze zdrowie, bo gdyby się o nie troszczył, to zająłby się stanem publicznej służby zdrowia i jakością pożywania pod kątem zawartości przeróżnych chemikaliów i GMO... a przede wszystkim nie fundowałby Polakom sieci 5G.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anzelm.,.,,,,,,,....(2019-12-06 11:00) Zgłoś naruszenie 113

    Podnoszenie podatków na żywność spowoduje ,że mniejsza ilość wyborców będzie zainteresowana głosowaniem na pisi-orów , bo nie każdy bierze 500+, więc nie każdego stać na drogą żywność . To gwóźdź do trumny PIS.

    Odpowiedz
  • Misio.,.,,,,,,,,,,,,,,,......,,,,,,,,...,,,,,..,,,(2019-12-06 10:47) Zgłoś naruszenie 153

    Kartofle już kosztują 4 złote , może należy wprowadzić podatek na kartofle , bo otyłość jest przyczyną chorób serca i zawałów. Podobnie jest z mięsem oraz jajkami. Ponadto pewnie ludzie pędzą bimber , a to powoduje straty dla Skarbu Państwa, który utrzymuje się z pijaństwa Polaków, to jest główna przyczyna podatku na cukier. Wywindowali ceny na alkohol i denaturat , więc Polacy zaczęli pędzić bimber.

    Odpowiedz
  • Nostradamus(2019-12-06 10:31) Zgłoś naruszenie 81

    Przede wszystkim należy zacząć leczyć Polaków na europejskim poziomie, a nie stosować metody leczenia nowotworów sprzed 30 lat, a w przypadku osób po 70 roku życia leczenie to fikcja.

    Odpowiedz
  • gość(2019-12-06 08:40) Zgłoś naruszenie 65

    PiS-ZŁODZIEJE robią następny PRZEKRĘT dla swojej PATOLOGII!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dlatego !(2019-12-06 08:12) Zgłoś naruszenie 114

    Każdy pretekst jest dobry na ograbienie narodu !!! Następnie będzie sól mąka kasze itd !!! Pazerność " stołkowców" nie zna granic !!!

    Odpowiedz
  • Melaniec(2019-12-06 07:52) Zgłoś naruszenie 138

    Trzeba jechać nakupić ze 100 kg cukru, kolejny towar, który za pisiej zmiany podrożeje.

    Odpowiedz
  • Felczer(2019-12-05 18:10) Zgłoś naruszenie 1316

    Cukier powinien kosztować nie mniej jak 10 zł. Jest za tani i producenci żywności dodają go już do wsyzstkiego! Nawet do: chrzanu tartego, majonezu, ******** pasztetów, martadeli. Podałem tylko te produkty, w których cukru nie spodziewacie się!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz