statystyki

Korzystny wyrok w sprawie zwolnienia w Polskiej Strefie Inwestycji

autor: Łukasz Zalewski02.12.2019, 09:03; Aktualizacja: 02.12.2019, 09:03
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Dochód z rozbudowy zakładu jest zwolniony z CIT, jeżeli firma nie jest w stanie odseparować nowej inwestycji od dotychczasowej działalności – orzekł WSA w Krakowie.źródło: ShutterStock

Dochód z rozbudowy zakładu jest zwolniony z CIT, jeżeli firma nie jest w stanie odseparować nowej inwestycji od dotychczasowej działalności – orzekł WSA w Krakowie.

Dotyczy on preferencji przysługujących inwestorom, którzy otrzymali decyzję o wsparciu na podstawie ustawy z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji (Dz.U. 2018 poz. 1162).

Sądowe orzeczenie jest zgodne z interpretacją ogólną ministra finansów z 25 października 2019 r. (sygn. DD5.8201.10.2019).

Chodziło o firmę, która w związku z rozbudową dotychczasowego zakładu wystąpiła o dwie decyzje o wsparciu. Jedna miała dotyczyć rozbudowy obecnego zakładu, a druga kolejnego, w nowej lokalizacji. Starzy i nowi pracownicy z obu lokalizacji mieli wspólnie, w pełnej kooperacji pracować nad realizowanymi projektami.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane