statystyki

Korzystny wyrok w sprawie zwolnienia w Polskiej Strefie Inwestycji

autor: Łukasz Zalewski02.12.2019, 09:03; Aktualizacja: 02.12.2019, 09:03
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Dochód z rozbudowy zakładu jest zwolniony z CIT, jeżeli firma nie jest w stanie odseparować nowej inwestycji od dotychczasowej działalności – orzekł WSA w Krakowie.źródło: ShutterStock

Dochód z rozbudowy zakładu jest zwolniony z CIT, jeżeli firma nie jest w stanie odseparować nowej inwestycji od dotychczasowej działalności – orzekł WSA w Krakowie.

Dotyczy on preferencji przysługujących inwestorom, którzy otrzymali decyzję o wsparciu na podstawie ustawy z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji (Dz.U. 2018 poz. 1162).

Sądowe orzeczenie jest zgodne z interpretacją ogólną ministra finansów z 25 października 2019 r. (sygn. DD5.8201.10.2019).

Chodziło o firmę, która w związku z rozbudową dotychczasowego zakładu wystąpiła o dwie decyzje o wsparciu. Jedna miała dotyczyć rozbudowy obecnego zakładu, a druga kolejnego, w nowej lokalizacji. Starzy i nowi pracownicy z obu lokalizacji mieli wspólnie, w pełnej kooperacji pracować nad realizowanymi projektami.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane