statystyki

Rodzic, który łoży na pełnoletnie dziecko, ma prawo do ulgi

autor: Magdalena Majkowska18.11.2019, 17:00
Najnowsza interpretacja jest ważna dla rodziców pełnoletnich dzieci, którzy nie mogą dogadać się w kwestii podziału ulgi prorodzinnej, np. po rozwodzie.

Najnowsza interpretacja jest ważna dla rodziców pełnoletnich dzieci, którzy nie mogą dogadać się w kwestii podziału ulgi prorodzinnej, np. po rozwodzie.źródło: ShutterStock

Chcąc odliczyć połowę ulgi na dziecko, które ukończyło 18 lat, wystarczy spełniać obowiązek alimentacyjny. Dyrektor KIS potwierdził, że jest to kryterium decydujące o prawie do odliczenia na dorosłego potomka.

Najnowsza interpretacja jest ważna dla rodziców pełnoletnich dzieci, którzy nie mogą dogadać się w kwestii podziału ulgi prorodzinnej, np. po rozwodzie.

W tym wypadku nie ma natomiast znaczenia to, czy rodzic uczestniczy w życiu dziecka i bierze czynny udział w jego wychowaniu. Inaczej jest, gdy dziecko jest małoletnie.

Z wnioskiem o interpretację wystąpiła podatniczka, która jest rozwódką i od czasu rozstania z byłym mężem sama wychowuje dwoje dzieci – niepracujących studentów. Były mąż zasadniczo nie utrzymuje kontaktów z dziećmi, łoży jednak na ich utrzymanie. Po uzyskaniu przez nie pełnoletniości nadal wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego (uregulował też wcześniejszą zaległość).


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane