statystyki

Unijni ministrowie finansów zgodzili się na reformę VAT

autor: Mariusz Szulc12.11.2019, 07:29; Aktualizacja: 12.11.2019, 07:29
Bruksela obejmie pełny nadzór nad handlem online. W tym celu ma powstać w 2024 r. unijny odpowiednik polskiego Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR).

Bruksela obejmie pełny nadzór nad handlem online. W tym celu ma powstać w 2024 r. unijny odpowiednik polskiego Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR).źródło: ShutterStock

Bruksela obejmie pełny nadzór nad handlem online. W tym celu ma powstać w 2024 r. unijny odpowiednik polskiego Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej (STIR).

Rok później w życie wejdą zmiany, dzięki którym więcej małych przedsiębiorców nie będzie musiało płacić VAT. Wzrosną bowiem roczne limity sprzedaży, od których zależy zwolnienie z podatku.

Na wprowadzenie tych i innych zmian zgodziła się w ubiegły piątek rada unijnych ministrów finansów (Rada do Spraw Gospodarczych i Finansowych, z ang. ECOFIN). Zmiany będą zarówno w dyrektywie VAT, jak i unijnym rozporządzeniu 904/2010 w sprawie współpracy administracyjnej oraz zwalczania oszustw w dziedzinie podatku od wartości dodanej.

Formalna decyzja należy jeszcze do Rady UE, ale będzie ona już tylko formalnością. Potem zmiany powinien jeszcze zaaprobować Parlament Europejski.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane