statystyki

Wydatek poniesiony za kogoś nie jest kosztem podatkowym

autor: Łukasz Zalewski07.11.2019, 07:35; Aktualizacja: 07.11.2019, 07:35
Sprawa dotyczyła mężczyzny będącego wspólnikiem w kilku spółkach deweloperskich (osobowych). Kupił on działkę pod budowę osiedla mieszkaniowego, a inwestycję miała zrealizować jedna z nich.

Sprawa dotyczyła mężczyzny będącego wspólnikiem w kilku spółkach deweloperskich (osobowych). Kupił on działkę pod budowę osiedla mieszkaniowego, a inwestycję miała zrealizować jedna z nich.źródło: ShutterStock

Wpłaty na rzecz miasta w związku z budową drogi pod inwestycję nie można zaliczyć do kosztów podatkowych, jeśli inwestycję realizuje inny podmiot – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła mężczyzny będącego wspólnikiem w kilku spółkach deweloperskich (osobowych). Kupił on działkę pod budowę osiedla mieszkaniowego, a inwestycję miała zrealizować jedna z nich. Pojawił się jednak problem z dojazdem do osiedla. Konieczne było wybudowanie drogi i zjazdów z obecnej, już istniejącej.

Miasto, na terenie którego miało powstać nowe osiedle, nie miało wystarczających środków na inwestycje drogowe. Mężczyzna podpisał więc z nim umowę. Zobowiązał się wpłacić określoną kwotę na budowę drogi, a miasto – zrealizować inwestycję. Na stronie internetowej dzielnicy miała się znaleźć informacja, że wybudowanie drogi jest współfinansowane przez podatnika.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane