statystyki

Zwolnione są jedynie świadczenia niepieniężne

autor: Łukasz Zalewski30.10.2019, 08:31; Aktualizacja: 30.10.2019, 08:32
Klienci banku muszą zapłacić PIT od świadczeń pieniężnych, które dostają w ramach akcji promocyjnej – wynika z wyroku NSA.

Klienci banku muszą zapłacić PIT od świadczeń pieniężnych, które dostają w ramach akcji promocyjnej – wynika z wyroku NSA.źródło: ShutterStock

Klienci banku muszą zapłacić PIT od świadczeń pieniężnych, które dostają w ramach akcji promocyjnej – wynika z wyroku NSA.

Sprawa dotyczyła banku, który prowadzi różne akcje promocyjne własnych usług finansowych. Bank postanowił, że klienci, którzy skorzystają z promocji i spełnią określone warunki, będą dostawać dodatkowe świadczenia: pieniężne lub rzeczowe. Wyjaśnił, że nie będzie to sprzedaż premiowa, konkurs ani loteria promocyjna. Akcja ma natomiast zachęcić do bardziej aktywnego korzystania z oferowanych przez niego produktów.

Bank uważał, że świadczenia przekazywane klientom – niezależnie od tego, czy będą pieniężne, czy rzeczowe – będą zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT. Przepis ten zwalnia z podatku nieodpłatne świadczenia otrzymane w związku z promocją lub reklamą świadczeniodawcy, o ile jednorazowa wartość tych świadczeń nie przekracza 200 zł.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane