statystyki

Zwolnione są jedynie świadczenia niepieniężne

autor: Łukasz Zalewski30.10.2019, 08:31; Aktualizacja: 30.10.2019, 08:32
Klienci banku muszą zapłacić PIT od świadczeń pieniężnych, które dostają w ramach akcji promocyjnej – wynika z wyroku NSA.

Klienci banku muszą zapłacić PIT od świadczeń pieniężnych, które dostają w ramach akcji promocyjnej – wynika z wyroku NSA.źródło: ShutterStock

Klienci banku muszą zapłacić PIT od świadczeń pieniężnych, które dostają w ramach akcji promocyjnej – wynika z wyroku NSA.

Sprawa dotyczyła banku, który prowadzi różne akcje promocyjne własnych usług finansowych. Bank postanowił, że klienci, którzy skorzystają z promocji i spełnią określone warunki, będą dostawać dodatkowe świadczenia: pieniężne lub rzeczowe. Wyjaśnił, że nie będzie to sprzedaż premiowa, konkurs ani loteria promocyjna. Akcja ma natomiast zachęcić do bardziej aktywnego korzystania z oferowanych przez niego produktów.

Bank uważał, że świadczenia przekazywane klientom – niezależnie od tego, czy będą pieniężne, czy rzeczowe – będą zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT. Przepis ten zwalnia z podatku nieodpłatne świadczenia otrzymane w związku z promocją lub reklamą świadczeniodawcy, o ile jednorazowa wartość tych świadczeń nie przekracza 200 zł.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane