statystyki

Senatorowie za porozumieniami z fiskusem i niższą akcyzą na hybrydy

autor: Agnieszka Pokojska21.10.2019, 08:36; Aktualizacja: 21.10.2019, 08:44
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Fiskus zasadniczo ma weryfikować stosowanie APA w trybie czynności sprawdzających, a nie – jak obecnie – kontroli podatkowej.źródło: ShutterStock

Łatwiej będzie dogadać się z Krajową Administracją Skarbową. Fiskus weźmie też mniej podatku od ekologicznych aut.

Senat przyjął w piątek dwie ustawy – jedną o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych (APA), drugą – zmieniającą ustawę o podatku akcyzowym. Obie trafią teraz do podpisu prezydenta.

Zawieranie umów

Pierwsza zakłada możliwość zawierania umów o współdziałanie między szefem Krajowej Administracji Skarbowej a podatnikiem o przychodach powyżej 50 mln euro. Firmy, które się na to zdecydują, będą musiały złożyć odpowiedni wniosek i przejść wstępny audyt swoich rozliczeń.

W zamian będą korzystać z pewnych przywilejów. W firmach, które podpiszą umowę, nie będzie kontroli podatkowych, będą tylko kontrole celno-skarbowe, a organem właściwym w tym zakresie będzie wyłącznie szef KAS.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane