statystyki

Udział w firmowej wycieczce jest bez PIT

autor: Patrycja Dudek09.10.2019, 07:26; Aktualizacja: 09.10.2019, 07:26
kalkulator, podatki, księgowość, biznes, praca

Fiskus potwierdza: ani obecni i byli pracownicy, ani członkowie ich rodzin nie mają przychodu, gdy uczestniczą w imprezie integracyjnej.źródło: ShutterStock

Fiskus potwierdza: ani obecni i byli pracownicy, ani członkowie ich rodzin nie mają przychodu, gdy uczestniczą w imprezie integracyjnej.

Odkąd zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 r. (sygn. akt K 7/13) stanowisko organów podatkowych w kwestii wyjazdów integracyjnych jest już ugruntowane. Interpretacje są korzystne nie tylko w odniesieniu do pracowników, ale też członków ich rodzin, a także byłych pracowników.

Tym razem z pytaniem zwróciła się samorządowa jednostka budżetowa, która w ramach działalności kulturalno-oświatowej zamierza organizować dla swoich obecnych i byłych pracowników (emerytów i rencistów) oraz członków ich rodzin wyjazdy do kina, teatru, filharmonii itp. Planuje zapewniać bilety wstępu, przejazdy autokarem oraz ewentualnie wspólny posiłek.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane