statystyki

Udział w firmowej wycieczce jest bez PIT

autor: Patrycja Dudek09.10.2019, 07:26; Aktualizacja: 09.10.2019, 07:26
kalkulator, podatki, księgowość, biznes, praca

Fiskus potwierdza: ani obecni i byli pracownicy, ani członkowie ich rodzin nie mają przychodu, gdy uczestniczą w imprezie integracyjnej.źródło: ShutterStock

Fiskus potwierdza: ani obecni i byli pracownicy, ani członkowie ich rodzin nie mają przychodu, gdy uczestniczą w imprezie integracyjnej.

Odkąd zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 r. (sygn. akt K 7/13) stanowisko organów podatkowych w kwestii wyjazdów integracyjnych jest już ugruntowane. Interpretacje są korzystne nie tylko w odniesieniu do pracowników, ale też członków ich rodzin, a także byłych pracowników.

Tym razem z pytaniem zwróciła się samorządowa jednostka budżetowa, która w ramach działalności kulturalno-oświatowej zamierza organizować dla swoich obecnych i byłych pracowników (emerytów i rencistów) oraz członków ich rodzin wyjazdy do kina, teatru, filharmonii itp. Planuje zapewniać bilety wstępu, przejazdy autokarem oraz ewentualnie wspólny posiłek.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane