Brak jednej deklaracji i po podatniku. Oto nowe porządki w rejestrze VAT

autor: Katarzyna Jędrzejewska, Marcin Mroziuk20.09.2019, 08:04; Aktualizacja: 20.09.2019, 08:04
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Wystarczy, że firma rozliczająca się z fiskusem co kwartał nie złoży jednej deklaracji, a z automatu zostanie wykreślona z rejestru VAT. To skutek zmian w ustawie o podatku od towarów i usług, które weszły w życie od września.źródło: ShutterStock

Wystarczy, że firma rozliczająca się z fiskusem co kwartał nie złoży jednej deklaracji, a z automatu zostanie wykreślona z rejestru VAT. To skutek zmian w ustawie o podatku od towarów i usług, które weszły w życie od września.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • ~~a(2019-09-21 08:19) Zgłoś naruszenie 22

  tu chodzi tylko o kasę uzyskaną z grzywien oraz z pozbawienia podatników prawa do odliczenia zapłaconego kontrahentowi podatku vat za co też grozi grzywna.

  Odpowiedz
 • Przedsiębiorca od 2002 roku(2019-09-20 11:54) Zgłoś naruszenie 131

  Najzwyczajniej w świecie można zapomnieć. Zapłaciłeś podatek, ale nie wysłałeś zeznania. Nawet tak mi się kiedyś zdarzyło: Zapłaciłem, ale nie wysłałem zeznania, bo coś oderwało moją uwagę i pamiętając fakt wykonania przelewu wydawało mi się, że deklarację też wysłałem. Nie wysłałem. Jesteśmy TYLKO ludźmi. Powinno być najpierw wezwanie do złożenia zeznania, może być nawet obarczone jakimś mandatem, ale wykreślenie? To blokuje biznes z prozaicznego powodu.

  Odpowiedz
 • kd(2019-09-20 10:44) Zgłoś naruszenie 152

  Bywają takie przyczyny losowe, jak wypadek, wskutek którego podatnik jest kilka miesięcy w szpitalu. Jeśli ustawodawca nie przewidział tego, nie nadaje się do roli ustawodawcy i powinien zmienić zawód.

  Odpowiedz
 • PKU(2019-09-20 10:00) Zgłoś naruszenie 521

  Ciekawe jakie to przyczyny losowe mogą przez cały miesiąc uniemożliwiać złożenie deklaracji, przy jednoczesnym dalszym prowadzeniem działalności. Przez cały miesiąc po zakończeniu kwartału prowadzi działalność, ale kilku minut na przesłanie deklaracji to już nie wygospodaruje?

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane