Fiskus zarabia na split paymencie

autor: Agnieszka Pokojska04.09.2019, 07:23; Aktualizacja: 04.09.2019, 08:59
Nikt się nie spodziewał, że za uwolnienie pieniędzy zgromadzonych na rachunku VAT trzeba będzie uiścić opłatę skarbową. A jednak urzędy jej żądają i, co więcej, działają zgodnie z prawem.

Nikt się nie spodziewał, że za uwolnienie pieniędzy zgromadzonych na rachunku VAT trzeba będzie uiścić opłatę skarbową. A jednak urzędy jej żądają i, co więcej, działają zgodnie z prawem.źródło: ShutterStock

Nikt się nie spodziewał, że za uwolnienie pieniędzy zgromadzonych na rachunku VAT trzeba będzie uiścić opłatę skarbową. A jednak urzędy jej żądają i, co więcej, działają zgodnie z prawem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • PKU(2019-09-10 10:58) Zgłoś naruszenie 00

  Fajni ci eksperci - zdaniem doradcy podatkowego organ powinien nie stosować obowiązującego przepisu, bo przepis jest niezasadny. Taka mentalność prowadzi właśnie do olewania prawa - to ja sobie pojadę tutaj 100km./h, bo to ograniczenie do 50 jest nieuzasadnione. Wszystko fajnie dopóki ktoś nie uzna, że zakaz naruszania nietykalności cielesnej takiego prawnika też będzie nieuzasadniony.

  Odpowiedz
 • Kam(2019-09-09 12:50) Zgłoś naruszenie 10

  A od kiedy to opłata skarbowa wpływa na konto fiskusa, że to niby on się na tym bogaci? Autorce radzę trochę doczytać, zanim napisze, że za zgodę płaci się fiskusowi, bo z tego, co mi wiadomo, to opłata skarbowa wpływa (i jest dokonywana) na rachunek Urzędu Miasta/Gminy itp. nie na rachunek Urzędu Skarbowego ;) I właśnie "teoretycznie" urzędy mogą uzależnić wydanie takiej zgody od uiszczenia opłaty, a nie jak jest zaznaczone w artykule "praktycznie". Proponuję doczytać o przyczynach pozostawiania podań/wniosków bez rozpatrzenia ;)

  Odpowiedz
 • Bez mydła? (2019-09-04 16:14) Zgłoś naruszenie 100

  Złożyłem wniosek o odblokowanie środków z rachunku VAT. Po paru dniach zadzwoniła pani (uprzejma) z US, że dostali wytyczne z Ministerstwa że, choć są odmiennogo zdania, mają naliczać za to opłatę i to nie 17 zł a 30. Odpowiedziałem, żeby ten wniosek wyrzuciła, że już nie chcę (za swoje pieniądze nie będę płacił). Ona na to, że muszę liczyć wniosek o anulowanie tamtego wniosku, inaczej się nie da. Po paru dniach ta sama pani dzwoni i mówi, że dostali nowe wytyczne, że jednak nie mają pobierać tych 30zł. No to mówię: procedować (bo to jednak moje pieniądze!). Jeszcze nie przelali, ale czytam dziś, że jednak naliczają i na dodatek mogą się o to upomnieć za parę miesięcy, dawno po fakcie, kiedy już nie będę mógł niczego odwołać. No bez jaj!

  Odpowiedz
 • assas(2019-09-04 14:08) Zgłoś naruszenie 06

  Zapraszam dо prywatnego polskiego klubu sеksu - 𝘄𝘄𝘄.𝗹𝗮𝗱𝘆𝟰.𝗳𝘂𝗻 To najlepsze miejsce na znalezienie partnera seksualnego! Znajdź mnie według ІD91564*******

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mały Pikuś(2019-09-04 12:42) Zgłoś naruszenie 231

  Przecież wystarczy w Sejmie jedna noc i mamy zmianę prawa. Coś się zmieniło?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obatel(2019-09-04 08:01) Zgłoś naruszenie 192

  nic nie potrafią dobrze zrobić, zawsze zdzierają kasę świadomie lub nie a i tak wygrają bo suweren woli żreć 500+

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane