statystyki

VAT. Sprzedaż pawilonu z podstawową stawką

autor: Magdalena Majkowska23.07.2019, 19:00
Pytanie zadał współwłaściciel działki, na której znajduje się dom mieszkalny oraz pawilon z płyty obornickiej

Pytanie zadał współwłaściciel działki, na której znajduje się dom mieszkalny oraz pawilon z płyty obornickiejźródło: ShutterStock

Dostawa pawilonu niezwiązanego na stałe z gruntem jest z 23 proc. VAT – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji.

Pytanie zadał współwłaściciel działki, na której znajduje się dom mieszkalny oraz pawilon z płyty obornickiej. Cały majątek ma zostać sprzedany. Wątpliwości podatnika budziło to, jaką stawkę zastosować do sprzedaży pawilonu.

Do tej pory pawilon ten był przedmiotem najmu, a podatnik korzystał ze zwolnienia podmiotowego, ze względu na wartość obrotów nieprzekraczającą ustawowego limitu (art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT).

Podatnik uzyskał już wcześniej interpretację podatkową, z której wynikało, że dostawa pawilonu podlega VAT. Uważał jednak, że ze względu na przysługujące mu zwolnienie podmiotowe, nie zapłaci VAT od sprzedaży nieruchomości, w części na której znajduje się pawilon.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane