Jak dowiedział się DGP, rząd na najbliższym wtorkowym posiedzeniu ma przyjąć ustawy obniżające PIT i wprowadzające świadczenie 500 zł dla niepełnosprawnych. Obie ustawy to obietnice PiS z kampanii wyborczej.

Ustawa dotycząca PIT obniżka podstawową stawkę podatku z 18 do 17 proc. oraz podwyższa koszty uzyskania przychodu. Z kolei 500 zł dla osób niepełnosprawnych ma być świadczeniem adresowanym dla osób z niepełnosprawnościami, które nie są w stanie podjąć pracy. Projekty na razie nie zostały opublikowane.

Te rozwiązania mają być przyjęte przez parlament jeszcze w wakacje i wejść w życie jesienią. PiS liczy, że oba rozwiązania dadzą mu wyborczy bonus jesienią, tak jak rozwiązania, które już weszły w życie czyli emerytura plus czy świadczenie rodzinne na pierwsze dziecko, które zaczęło działać od 1 lipca.

W kampanię wpisany jest także kongres programowy PiS, który trwa właśnie w Katowicach. Panele i sesje plenarnej dotyczą zarówno podsumowania działań rządu PiS jak pomysłów na kolejne kadencję.