Fizjoterapeuta nie ma prawa do ryczałtu

autor: Mariusz Szulc02.07.2019, 16:00
masaż, fizjoterapia

Ustawodawca celowo więc nie zdecydował się przyznać fizjoterapeutom prawa do opłacania 20-proc. ryczałtu, mimo że jest to teraz wolny zawódźródło: ShutterStock

Fizjoterapeuta, mimo że jest już od kwietnia 2019 r. wolnym zawodem, nadal nie może opłacać 20-proc. ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Wciąż nie pozwalają na to przepisy podatkowe – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Pytanie zadał przedsiębiorca, który dotychczas rozliczał się z fiskusem w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowany. Obawiał się jednak, że straci prawo do tego, gdy rozszerzy profil swojej działalności o fizjoterapeutkę.

Zdawał sobie sprawę z tego, że zawód fizjoterapeuty nie jest wymieniony wśród wolnych zawodów, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. d i e oraz art. 4 ust. 1 pkt 11 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 43 ze zm.). Są tam jedynie: lekarze, dentyści i technicy dentystyczni, weterynarze, felczerzy, położne i pielęgniarki.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane