statystyki

Fizjoterapeuta nie ma prawa do ryczałtu

autor: Mariusz Szulc02.07.2019, 16:00
masaż, fizjoterapia

Ustawodawca celowo więc nie zdecydował się przyznać fizjoterapeutom prawa do opłacania 20-proc. ryczałtu, mimo że jest to teraz wolny zawódźródło: ShutterStock

Fizjoterapeuta, mimo że jest już od kwietnia 2019 r. wolnym zawodem, nadal nie może opłacać 20-proc. ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Wciąż nie pozwalają na to przepisy podatkowe – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Pytanie zadał przedsiębiorca, który dotychczas rozliczał się z fiskusem w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowany. Obawiał się jednak, że straci prawo do tego, gdy rozszerzy profil swojej działalności o fizjoterapeutkę.

Zdawał sobie sprawę z tego, że zawód fizjoterapeuty nie jest wymieniony wśród wolnych zawodów, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. d i e oraz art. 4 ust. 1 pkt 11 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 43 ze zm.). Są tam jedynie: lekarze, dentyści i technicy dentystyczni, weterynarze, felczerzy, położne i pielęgniarki.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane