statystyki

Nauka psiej psychologii jest z VAT

autor: Mariusz Szulc18.06.2019, 16:00
pies w kagańcu

Kobieta, która o to spytała, wyjaśniła, że co prawda szkolenia zawodowe z zakresu zoopsychologii i tresury psów nie są finansowane ze środków publicznych, ale dotyczą zawodów, dla których ustalono krajowe standardy kompetencji zawodowych.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który prowadzi szkolenia z zoopsychologii lub tresury psów musi rozliczyć podatek od opłat wnoszonych przez kursantów – stwierdził dyrektor KIS.

Kobieta, która o to spytała, wyjaśniła, że co prawda szkolenia zawodowe z zakresu zoopsychologii i tresury psów nie są finansowane ze środków publicznych, ale dotyczą zawodów, dla których ustalono krajowe standardy kompetencji zawodowych. Standardy te są zamieszczone w bazie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ustalającej krajowe standardy wymagań egzaminacyjnych dla potwierdzania i uznawania kwalifikacji zawodowych.

Kobieta sądziła, że opłaty wnoszone przez kursantów są wolne od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT. Przepis ten dotyczy usług kształcenia lub przekwalifikowania zawodowego, które są właśnie prowadzone „w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach”.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane