statystyki

Nauka psiej psychologii jest z VAT

autor: Mariusz Szulc18.06.2019, 16:00
pies w kagańcu

Kobieta, która o to spytała, wyjaśniła, że co prawda szkolenia zawodowe z zakresu zoopsychologii i tresury psów nie są finansowane ze środków publicznych, ale dotyczą zawodów, dla których ustalono krajowe standardy kompetencji zawodowych.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który prowadzi szkolenia z zoopsychologii lub tresury psów musi rozliczyć podatek od opłat wnoszonych przez kursantów – stwierdził dyrektor KIS.

Kobieta, która o to spytała, wyjaśniła, że co prawda szkolenia zawodowe z zakresu zoopsychologii i tresury psów nie są finansowane ze środków publicznych, ale dotyczą zawodów, dla których ustalono krajowe standardy kompetencji zawodowych. Standardy te są zamieszczone w bazie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ustalającej krajowe standardy wymagań egzaminacyjnych dla potwierdzania i uznawania kwalifikacji zawodowych.

Kobieta sądziła, że opłaty wnoszone przez kursantów są wolne od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT. Przepis ten dotyczy usług kształcenia lub przekwalifikowania zawodowego, które są właśnie prowadzone „w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach”.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane