NSA: Błąd pełnomocnika nie przywróci terminu na złożenie odwołania

autor: Patrycja Dudek13.06.2019, 07:54; Aktualizacja: 13.06.2019, 07:54
sąd, temida

Za pomyłkę pełnomocnika, który nie dostrzegł przesyłki wysłanej za pomocą systemu e-PUAP, zapłaci podatnik – wynika z wczorajszego wyroku NSA.źródło: ShutterStock

Za pomyłkę pełnomocnika, który nie dostrzegł przesyłki wysłanej za pomocą systemu e-PUAP, zapłaci podatnik – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

Chodziło o podatnika, który był kiedyś członkiem zarządu spółki z o.o., a teraz miał odpowiedzieć solidarnie z innym wiceprezesem za jej długi podatkowe. Obaj zlecili prowadzenie swoich spraw kancelarii prawniczej. Liczyli na jej profesjonalizm. Problem pojawił się, gdy w sprawie jednego z nich pełnomocnik nie złożył w terminie odwołania od decyzji.

Sytuacja wyglądała tak, że pełnomocnikowi doręczono dwie decyzje (w sprawie obu członków zarządu). Po kliknięciu w nie mecenas zobaczył na ekranie dwukrotnie decyzję dotyczącą tylko jednego mocodawcy. Dopiero po weryfikacji plików pracownik kancelarii odpowiedzialny za odbiór poczty z systemu e-PUAP zauważył, że nie widać decyzji w sprawie drugiego. Było już niestety po terminie na wniesienie odwołania (wynosi on 7 dni).


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane