statystyki

NSA: Błąd pełnomocnika nie przywróci terminu na złożenie odwołania

autor: Patrycja Dudek13.06.2019, 07:54; Aktualizacja: 13.06.2019, 07:54
sąd, temida

Za pomyłkę pełnomocnika, który nie dostrzegł przesyłki wysłanej za pomocą systemu e-PUAP, zapłaci podatnik – wynika z wczorajszego wyroku NSA.źródło: ShutterStock

Za pomyłkę pełnomocnika, który nie dostrzegł przesyłki wysłanej za pomocą systemu e-PUAP, zapłaci podatnik – wynika z wczorajszego wyroku NSA.

Chodziło o podatnika, który był kiedyś członkiem zarządu spółki z o.o., a teraz miał odpowiedzieć solidarnie z innym wiceprezesem za jej długi podatkowe. Obaj zlecili prowadzenie swoich spraw kancelarii prawniczej. Liczyli na jej profesjonalizm. Problem pojawił się, gdy w sprawie jednego z nich pełnomocnik nie złożył w terminie odwołania od decyzji.

Sytuacja wyglądała tak, że pełnomocnikowi doręczono dwie decyzje (w sprawie obu członków zarządu). Po kliknięciu w nie mecenas zobaczył na ekranie dwukrotnie decyzję dotyczącą tylko jednego mocodawcy. Dopiero po weryfikacji plików pracownik kancelarii odpowiedzialny za odbiór poczty z systemu e-PUAP zauważył, że nie widać decyzji w sprawie drugiego. Było już niestety po terminie na wniesienie odwołania (wynosi on 7 dni).


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane