statystyki

Skarbówka znów będzie na regionalnych festynach

autor: Mariusz Szulc04.06.2019, 17:00
Przypomniała też, że sprzedawcy nie mogą oferować trunków wytworzonych we własnym zakresie, bo zabrania tego polskie prawo.

Przypomniała też, że sprzedawcy nie mogą oferować trunków wytworzonych we własnym zakresie, bo zabrania tego polskie prawo.źródło: ShutterStock

Wytwarzanie alkoholu etylowego we własnym zakresie, posiadanie go i obrót nim, jak również alkoholem pochodzącym z niewiadomego źródła, są w Polsce nielegalne, bez względu na ilość i przeznaczenie. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju wyrobów, jak np. nalewki – przypomniała Izba Administracji Skarbowej w Kielcach w specjalnym komunikacie.

Poinformowała, że jak co roku, urzędnicy fiskusa będą przyglądać się w wakacje festynom, piknikom oraz imprezom plenerowym. Sprzedaż alkoholu na takich imprezach powinna być ewidencjonowana w kasie fiskalnej. Nie zwalniają z tego nawet obiektywne trudności, takie jak np. brak źródła prądu, do którego można podłączyć urządzenie. Rozwiązaniem w takim wypadku jest kasa mobilna z własnym źródłem zasilania.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • wyborca(2019-06-04 18:47) Zgłoś naruszenie 33

    To jest rolniczy handel detaliczny.Rolnikowi wolno produkować i sprzedawać żywność wyprodukowaną domowym sposobem. Przecież to RZĄD PIS na to pozwolił.

    Odpowiedz
  • Obywatel - drugi Sort(2019-06-05 06:56) Zgłoś naruszenie 20

    Czyli zaczynamy szukać pieniędzy ? Skarbówka na festynach - ha, ha, ha. Przecież oni w lesie by drzewa nie znaleźli. A jak ich na jednym festynie obija - to wieść pójdzie w eter i kto będzie chodził ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane