statystyki

Zwolnienie z podatku dla służących w NATO wciąż niepewne

autor: Mariusz Szulc04.06.2019, 07:51; Aktualizacja: 04.06.2019, 07:51
Chodziło o żołnierza, który jako polski oficer łącznikowy służył w Centralnym Dowództwie Stanów Zjednoczonych. Wystąpił o stwierdzenie nadpłaty, uznając, że świadczenie, które otrzymywał, było zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 lit. a ustawy o PIT.

Chodziło o żołnierza, który jako polski oficer łącznikowy służył w Centralnym Dowództwie Stanów Zjednoczonych. Wystąpił o stwierdzenie nadpłaty, uznając, że świadczenie, które otrzymywał, było zwolnione z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 83 lit. a ustawy o PIT.źródło: ShutterStock

Żołnierze i cywilni pracownicy wojska, którzy zostali oddelegowani do armii sojuszniczej, muszą jeszcze poczekać na odpowiedź, czy mają płacić PIT od otrzymanych z tego tytułu świadczeń.

Naczelny Sąd Administracyjny odmówił wczoraj wydania uchwały w tej sprawie. Postanowił, że odpowiedzi udzieli 8 lipca 2019 r. siedmiu sędziów NSA w wyroku, a nie w uchwale.

Świadczenia z tytułu oddelegowania

Spór toczy się od 2011 r., kiedy to wszedł w życie znowelizowany art. 21 ust. 1 pkt 83 lit. a ustawy o PIT. Zwalnia on z podatku świadczenia otrzymywane przez żołnierzy lub pracowników wojska, którzy pełnią służbę za granicą na podstawie odrębnych ustaw lub wydanych na ich podstawie przepisów wykonawczych.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane