Redukcja szarej strefy i luki VAT spowoduje dalszy wzrost dochodów CIT

30.05.2019, 16:55; Aktualizacja: 30.05.2019, 16:55
Arak zaznaczył, że "zwiększony compliance" firm w Polsce powoduje, że podatki są sprawiedliwiej ściągane z polskich przedsiębiorstw. "Przy dalszej redukcji szarej strefy, ograniczaniu luki VAT, luka CIT zacznie dalej spadać".

Arak zaznaczył, że "zwiększony compliance" firm w Polsce powoduje, że podatki są sprawiedliwiej ściągane z polskich przedsiębiorstw. "Przy dalszej redukcji szarej strefy, ograniczaniu luki VAT, luka CIT zacznie dalej spadać".źródło: ShutterStock

Redukcja szarej strefy i ograniczanie luki VAT spowoduje dalszy wzrost dochodów w podatku CIT - ocenił PAP dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak. Dodał, że wpływy podatkowe CIT w pierwszych czterech miesiącach br. wzrosły o ok. 20 proc. wobec analogicznego okresu 2018 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • dziadek(2019-06-02 16:28) Zgłoś naruszenie 50

    Dobrobyt bierze się niez pomnażania administracji i obowiązków administracyjnych nakładanych na produkcję i usługi. to tak jakby mamuśka zarabiała pieniądze ciężko tyrała a wesołe dziecię bawiło się w najlepsze mnożąc wydatki na coraz to nowe gadżety. no i dziecię ma pretensje do mamuśki że za mało zarabiać. ot i cała filozofia wymagajcie ale przede wszystkim zacznijcie sami bądźcie bardzo oszczędni i rozważni w wydatkach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane