statystyki

Eksploatacja złóż. Koszty rozliczane od razu

autor: Agnieszka Pokojska16.04.2019, 08:00; Aktualizacja: 16.04.2019, 08:45
Jednocześnie wskazał, że podatkowe rozpoznanie kosztów następuje niezależnie od przyjętych przez podatników metod ich rozliczania dla celów sprawo zdawczości finansowej. Rozliczania wydatków w czasie dla celów bilansowych nie oznacza konieczności i prawidłowości stosowania takich rozwiązań dla celów podatku dochodowego.

Jednocześnie wskazał, że podatkowe rozpoznanie kosztów następuje niezależnie od przyjętych przez podatników metod ich rozliczania dla celów sprawo zdawczości finansowej. Rozliczania wydatków w czasie dla celów bilansowych nie oznacza konieczności i prawidłowości stosowania takich rozwiązań dla celów podatku dochodowego.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: STEPHEN HILGER

Koszty wytworzenia wyrobisk ruchowych oraz zbrojenia ściany wydobywczej to koszty bezpośrednio związane z przychodami. Powinny być rozpoznawane w momencie uzyskania pierwszego przychodu z danego wyrobiska – stwierdził minister finansów w interpretacji ogólnej.

Wyjaśnił, że już w momencie drążenia wyrobiska ruchowego jest wydobywany pierwszy urobek kopaliny, z którego podatnicy osiągają przychód podatkowy. Urobek ten powstaje cały czas w trakcie drążenia wyrobiska i co do zasady nie różni się on od urobku pozyskiwanego z eksploatacji samej ściany (wyrobiska te powstają w pokładach kopaliny).

Skoro już na pierwszym etapie eksploatacji podatnik osiąga przychody ze sprzedaży kopaliny, to wydatki na jej wydobycie należy uznać za koszty uzyskania przychodów w okresie uzyskania przychodu z tej sprzedaży – podkreślił minister.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane