statystyki

Eksploatacja złóż. Koszty rozliczane od razu

autor: Agnieszka Pokojska16.04.2019, 08:00; Aktualizacja: 16.04.2019, 08:45
Jednocześnie wskazał, że podatkowe rozpoznanie kosztów następuje niezależnie od przyjętych przez podatników metod ich rozliczania dla celów sprawo zdawczości finansowej. Rozliczania wydatków w czasie dla celów bilansowych nie oznacza konieczności i prawidłowości stosowania takich rozwiązań dla celów podatku dochodowego.

Jednocześnie wskazał, że podatkowe rozpoznanie kosztów następuje niezależnie od przyjętych przez podatników metod ich rozliczania dla celów sprawo zdawczości finansowej. Rozliczania wydatków w czasie dla celów bilansowych nie oznacza konieczności i prawidłowości stosowania takich rozwiązań dla celów podatku dochodowego.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: STEPHEN HILGER

Koszty wytworzenia wyrobisk ruchowych oraz zbrojenia ściany wydobywczej to koszty bezpośrednio związane z przychodami. Powinny być rozpoznawane w momencie uzyskania pierwszego przychodu z danego wyrobiska – stwierdził minister finansów w interpretacji ogólnej.

Wyjaśnił, że już w momencie drążenia wyrobiska ruchowego jest wydobywany pierwszy urobek kopaliny, z którego podatnicy osiągają przychód podatkowy. Urobek ten powstaje cały czas w trakcie drążenia wyrobiska i co do zasady nie różni się on od urobku pozyskiwanego z eksploatacji samej ściany (wyrobiska te powstają w pokładach kopaliny).

Skoro już na pierwszym etapie eksploatacji podatnik osiąga przychody ze sprzedaży kopaliny, to wydatki na jej wydobycie należy uznać za koszty uzyskania przychodów w okresie uzyskania przychodu z tej sprzedaży – podkreślił minister.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane