Dorabiający emeryci już bez problemu obejrzą własny e-PIT

autor: Magdalena Majkowska08.04.2019, 07:58; Aktualizacja: 08.04.2019, 07:58
W informacjach dotyczących logowania do usługi „Twój e-PIT” dodano informację, że jeżeli podatnik sam rozliczył się z fiskusem na podstawie informacji otrzymanej z organu rentowego (PIT-40A), musi podać kwotę nadpłaty/do zapłaty z PIT-40A, a nie ze złożonego samodzielnie zeznania.

W informacjach dotyczących logowania do usługi „Twój e-PIT” dodano informację, że jeżeli podatnik sam rozliczył się z fiskusem na podstawie informacji otrzymanej z organu rentowego (PIT-40A), musi podać kwotę nadpłaty/do zapłaty z PIT-40A, a nie ze złożonego samodzielnie zeznania.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów doprecyzowało instrukcję logowania do usługi „Twój e-PIT”. Dzięki temu osoby dorabiające do emerytury nie powinny mieć już problemu z wejściem do serwisu.

Przypomnijmy, że przy logowaniu się do usługi „Twój e-PIT” należy podać kwotę przychodu wykazanego w zeznaniu rocznym za 2017 r. oraz jedną z kwot przychodu za 2018 r. Tożsamość trzeba potwierdzić dodatkowo kwotą nadpłaty lub dopłaty podatku z „deklaracji za 2017 rok”.

Niestety u osób, które w poprzednim roku oprócz emerytury miały inne dochody (w szczególności z pracy) i w związku z tym składały zeznanie na formularzu PIT-37, pojawił się problem z dostępem do systemu.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane