Plany zmian w podatkach nabierają kształtów. Nie tylko niższa stawka PIT

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki28.02.2019, 07:09; Aktualizacja: 28.02.2019, 07:21
Kolejna kwestia do rozwiązania to emerytura plus. Mieliby otrzymać ją wszyscy emeryci i renciści. Ale jest problem, co zrobić ze świadczeniami niższymi od minimalnego, w tym z emeryturami groszowymi. W jednostkowych przypadkach emerytura została obliczona na podstawie jednej wpłaconej składki. Pojawił się pomysł, by na potrzeby emerytury plus podwoić obecnie pobierane świadczenie.

Kolejna kwestia do rozwiązania to emerytura plus. Mieliby otrzymać ją wszyscy emeryci i renciści. Ale jest problem, co zrobić ze świadczeniami niższymi od minimalnego, w tym z emeryturami groszowymi. W jednostkowych przypadkach emerytura została obliczona na podstawie jednej wpłaconej składki. Pojawił się pomysł, by na potrzeby emerytury plus podwoić obecnie pobierane świadczenie.źródło: ShutterStock

Nie tylko niższa, 17-procentowa stawka PIT, ale i wyższe, niż pierwotnie planowano, koszty uzyskania przychodów. Taki ostateczny kształt mogą przybrać rządowe zmiany w podatkach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

 • aha(2019-02-28 09:31) Zgłoś naruszenie 180

  Te wszystkie benefity zeżrą PPK.

  Odpowiedz
 • OBSERWATOR(2019-02-28 09:22) Zgłoś naruszenie 548

  ZNOWU KŁAMSTWA I KREATYWNA KSIĘGOWOŚĆ W USTAWACH PODATKOWYCH - WYSTARCZY PODNIEŚĆ KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKÓW DLA WSZYSTKICH TAK JA MAJĄ TO PARLAMENTARZYŚCI W POLSCE !!!.

  Odpowiedz
 • inny(2019-02-28 08:36) Zgłoś naruszenie 218

  Będą socjaliści kombinować komu dać komu zabrać, komu więcej komu mniej. Będą socjaliści zachodzić w głowę, jak kto będzie optymalizował koszty. Nie rozumieją socjaliści, że podatki to obowiązkowa danina, którą płacą wszyscy, ale tylko wtedy kiedy jest sprawiedliwa i adekwatna. Jeśli bowiem jednym zabiera się więcej, a drugim mniej, to o sprawiedliwości mowy być nie może. Co więcej, kiedy za zabrane podatki ich płatnik dostaje dziurawe drogi, marny transport, niewydolne urzędy, kulejącą edukację i ochronę zdrowia, to nikt nie powinien się dziwić, że płacenie podatków traktowane jest jak frajerstwo. Wprowadzenie kwoty wolnej od podatku do wysokości 85.000,00 zł jest i powinno być właściwe. Jeśli chcemy mieć silną tzw. klasę średnią, to musimy dać jej impuls, by im się chciało mieć! Mieszkania kosztują, wyposażenie kosztuje, auto kosztuje i dzieci kosztują. Nie będą mieli na to pieniędzy Ci, którym socjaliści je zabiorą, by po latach wymyślić durny program i co poniektórym coś dać.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane